Skocz do zawartości

Tetra EX700 do 300L plus co?


2rotor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam;

 

Obecnie od prawie 7 lat posiadam z powodzeniem akwarium 126l a w nim w/w filtr zewnętrzny. Obecnie będę kupował zbiorniczek 300l i chciałbym zostawić sobie filtr który już posiadam a dokupić jakiś dodatkowy filterek np, wewnętrzny.

Proszę o podpowiedzi co w tej sytuacji byście polecali do akwa 300L. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już zależy od ciebie, z jednej strony lepiej byłoby kupić nowy kubełek, a z drugiej lepiej zostawić ten, jednak wydaje mi się że lepiej kupić większy, większy kubełek będzie miał więcej miejsca na wkłady. Do tego możesz dokupić jakiś tani wewnętrzny jako typowy mechanik a w kubełku dać gąbkę i całego zasypać ceramiką. Ale jeżeli chcesz zostawić 700 to do tego jakaś dobra kaskada.

Edytowane przez jongover
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałeś o pieniądzach (dżentelmeni o tym nie dyskutują ;)), to pojadę od razu z czymś droższym. U mnie jako mechanik zasuwa sobie Juwel Bioflow 3.0.

 

To niby filtr wewnętrzny, ale faktycznie to taki "podwodny kubełek". Bardzo łatwa wymiana wkładów bez brudzenia wody, pompa nie zatyka się (nie zmniejsza się przepływ) i zawsze pracuje z tą samą mocą. Jest też skimmer. Istnieje możliwość podłączenia dyfuzora do dodatkowego natleniania. Całość działa cicho.

 

Minusem jest jego cena. Wymienne wkłady też są nieco drogie, ale można zrezygnować np. z wkładu węglowego, a wierzchni Poly-Pad zastąpić tanią wkłókniną. Szczerze polecam.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że FZN 3 niestety podobno jest dosyć głośny, jeżeli ci to nie przeszkadza to powinno być dobrze niestety jeżeli tak to może coś tańszego z równie dużym przepływem wody? Lub od razu możesz kupić jakiś nowy kubełek, ale lepiej poszukaj jeszcze równie mocnych kaskad, mi nic już nie przychodzi do głowy. A może do tego tańszy kubełek+filtr wewnętrzny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałeś o pieniądzach (dżentelmeni o tym nie dyskutują ;)), to pojadę od razu z czymś droższym. U mnie jako mechanik zasuwa sobie Juwel Bioflow 3.0.

 

To niby filtr wewnętrzny, ale faktycznie to taki "podwodny kubełek". Bardzo łatwa wymiana wkładów bez brudzenia wody, pompa nie zatyka się (nie zmniejsza się przepływ) i zawsze pracuje z tą samą mocą. Jest też skimmer. Istnieje możliwość podłączenia dyfuzora do dodatkowego natleniania. Całość działa cicho.

 

Minusem jest jego cena. Wymienne wkłady też są nieco drogie, ale można zrezygnować np. z wkładu węglowego, a wierzchni Poly-Pad zastąpić tanią wkłókniną. Szczerze polecam.

 

Pieniądze to sprawa drugorzędna, lepiej odłożyć więcej a kupić coś co się sprawdzi, obecne akwa funkcjonuje więc nie ma ciśnienia. Narazie zaprojektowałem i wyciąłem szafkę, teraz będę kupował baniak :) Tak właśnie myślałem że wewnątrz dam typowego mechanika a kubeł będzie 100% biologiczny.

Jak on się ma do wewnętrzych Tetry np. In 800-1000? Lepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieniądze to sprawa drugorzędna, lepiej odłożyć więcej a kupić coś co się sprawdzi, obecne akwa funkcjonuje więc nie ma ciśnienia. Narazie zaprojektowałem i wyciąłem szafkę, teraz będę kupował baniak :) Tak właśnie myślałem że wewnątrz dam typowego mechanika a kubeł będzie 100% biologiczny.

Jak on się ma do wewnętrzych Tetry np. In 800-1000? Lepszy?

 

Tetratec IN 1000 to klasyczny wewnętrzny filtr. Nie wiem czy lepszy czy gorszy np. od produktów polskich (AquaEl), ale to typowy mechanik i ma te wszystkie wady wewnętrznych filterków: 1) po pewnym czasie spada przepływ, 2) podczas wyjmowania najczęściej dochodzi do zabrudzenia wody syfem z wnętrza filtra, 3) w środku mamy najwyżej gąbeczkę, czasem trafi się garść ceramiki.

 

Juwel (piszę tu o najmniejszym - 3.0) ma 7 wkładów filtracyjnych, które w zasadzie można skonfigurowac sobie dowolnie, a także można nawet cały komin zapchać watą perlonową - woda kryształ). Na pewno jest większy od Tetry, ale jest też miejsce na grzałkę. Ale skoro baniak ma mieć 300l to i tak nie będzie zbyt duży.

 

Wygląda na to, że pracuję dla Juwela i nakręcam klientów, ale tak nie jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z filtrów wewnętrznych to Juwel bioflow 8.0(tak jak już radzono) lub Aquael turbo (może być 1500 i 2000, ewentualnie 1000), te dwa filtry mi przyszły do głowy o pierwszym już się wypowiedziano, a ja powiem coś o Aquael Turbo, a więc, Aquael Turbo mają duży przepływ wody, gdybyś kupił 2000 to byłoby super do takiego akwarium, filtry te posiadają jeszcze pojemnik na wkłady filtracyjne (wypełnione ceramiką), nie korzystałem z tego filtra więc nie mogą powiedzieć na 100% że się będzie sprawdzał, musiałbyś poczytać opinie. Spójrz też na przepływ wody Juwel co prawda ma wiele miejsca na wkłady, ale od tego raczej masz kubełek, a więc wydaje mi się że ważniejszy jest przepływ, Juwel ma 1000l l/h przepływu, Aquael Turbo 2000, ma jak nazwa wskazuje 2000 l/h przepływu, nie wiem tylko jak to wygląda cenowo, ale pewnie filtry są drogie, może się ktoś wypowie kto miał już któryś z tych filtrów, ale jak na moje oko obydwa są bardzo dobre. A myślałeś już o kaskadzie? Filtr musi być cichy? Ciągle jednak nie jestem pewien czy nie opłaca się bardziej kupić jeszcze jednego zewnętrznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Musiałem dokonać przymusowego zakupu bo padł mi wirnik w EX700 i ryby byłyby bez filtracji przez weekend. Poleciałem do sklepu i nabyłem Aquaela turbo 1000 z myślą już o nowym akwarium. Narazie pracuje on w mojej 126 kiedy oczekuję na nowy wirnik do EX700. Dzięki jeszcze raz za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...