Skocz do zawartości

Oświetlenie LED


Rychu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytałem, ale jakoś nie za bardzo zrozumiałem. Wolałbym jakieś tłumaczenie łopatologiczne :D

 

Wysyłane z mojego ZTE-BLADE za pomocą Tapatalk 2

 

 

Oczywiście interesują mnie taśmy LED.

 

Wysyłane z mojego ZTE-BLADE za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem teraz troche o tych ledach i ludzie mają podzielone zdania. Chyba zostane przy świetlówce, jeżeli nic nie znajdę odpowiedniego. Dziękuję za pomoc. Jak by ktoś jeszcze chciał coś dodać na ten temat to zapraszam.

 

Wysyłane z mojego ZTE-BLADE za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rychu, czego te podzielone zdania się tyczyły? O paskach, taśmach zapomnij po prostu. Przy diodach zaoszczędzisz sporo na energii więc proponuję jednak nie zostawać przy świetlówkach, a przynajmniej nie ładuj w nie forsy.

Mateusz, przy ledach ten przelicznik W/l jest nieadekwatny. Trzeba by tu raczej policzyć strumień i lumeny.

 

Sent from my BlackBerry 9900 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielone zdania ogólnie dotyczyły LED-ów w akwarium. Ludzie pisali że sie nie nadają z powodu fal, kątu świecenia itd. A jedni pisali że roślinki im dobrze rosną. Sam już nie wiem. Nie znam się na tym za bardzo, wiec jak by mógł ktoś napisać jakie te LED-y powinny być do akwa i jaka by była cena to był bym wdzięczny :)

 

Wysyłane z mojego ZTE-BLADE za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kąt świecenia jest dobry, ledy zamieszczone dostatecznie wysoko oświetlają dno jak należy, poza tym 'patrzą' zawsze w dół więc światło nie marnuje się świecąc w pokrywę jak świetlówki. Fala? Czyli częstotliwość migotania? Nie będzie migotania. Piszę tu o power ledach mocy 1W, nie o tanich chińskich halogenach.

Do 60L zmontujesz tanio takie oświetlenie a i rośliny urosną, bez obaw. Warunkiem jest umiejętność poskładania i zlutowania całości, ot cała filozofia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...