Skocz do zawartości

Zmiana obsady (przesiadka z 112l na 200/240l)


bartolinjo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym zmienić moje 112 litrów, na 200 lub 240. Jednak chciałbym abyście doradzili mi co do obsady. Ze 112-ki przeniósł bym prawdopodobnie skalary, zastanawiam się też co do bocji. Ale chyba ich nie przeniosę, bo wolałbym w akwarium mieć np. ślimaki, myślę także nad krewetkami. Wiem, że jak będę miał krewetki, to skalary raczej odpadają. Co byście zrobili na moim miejscu? Zostawić skalary, czy raczej krewetki? Na dnie chciałbym kiryski i zbrojniki. Z otoskami nigdy nie miałem styczności. Moglibyście się wypowiedzieć także na ich temat. Więc sprawa wygląda tak, ogólnie napiszcie całą obsadę jaką byście mi doradzili. I od razu mówię, że za neonki wolałbym np. hokejówki, kardynałki, pstrążenice. Po prostu coś "mniej popularnego". smile.gif

 

Edytowałam tytuł Twojego wątku. Jesli chcesz go zmienić na jakiś inny, daj znać.

Nazwy tematów zamieszczanych na forum muszą być konkretne.

/ Luna

Edytowane przez Luna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skalary muszą zostać przeniesione, 112 to dla nich za małe akwarium, więc na początek skalary do obsady musisz wliczyć.

Teraz wypowiem się o otoskach, jak dla mnie są to świetne zjadacze glonów, są małe ale bardzo szybko zjadają glony, można też je poobserwować, ponieważ ich zachowanie podczas szukania pożywienia jest interesujące(przynajmniej jak dla mnie, nie wiem jak dla innych), więc tak w skrócie polecam otoski :mrgreen:

Co do proponowanej obsady to tak jak już napisano, parametry wody muszą spełniać wymogi ryb, ale z tego co rozumiem akwarium jeszcze nie zalane? Więc nie wiesz jakie w akwarium będą parametry? Dlatego napiszę ci obsadę a później poczytasz o rybkach.

-Skalar

-Glonojad

-Bystrzyk Barwny

No i napisz co i jak, bo tak w ciemno to ciężko proponować obsadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...