Skocz do zawartości

.::Pytanie dot. obsady , roślin i całego osprzętu::.


koberka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem nowa na tym forum ( a właściwie reaktywuje stare konto :) ) , więc wszystkich pozdrawiam.

Zbiornik 60 l 60x30x30

Proponowana przeze mnie obsada:

10-15 neonków innesa (ławica)

5 kirysków panda lub 2-3 helenki , lub krewetki (jako czyściciele)

1+2/3 zmienniak plamisty (platka) jako królewski lud w akwarium.

 

Rośliny: Szczerze? Nie znam się na tym proponujcie ! Tylko  łatwe w pielęgnacji!

 

Filtr: Aquael kaskada FZN 2

Grzałka : 25W

Napowietrzacz : mam zamiar kupić doradźcie mi o jakim przepływie.

 

W sprawie roślin trzeba stosować Co2 i jakieś specjalne lampy czy witaminy ?

 

Jaki żwirek , na jaką grubość?

 

Czy coś jeszcze? O czymś zapomniałam , pominęłam ?

 

 Docelowo ma być 25 C.

 

PS. Baniaczek jeszcze nie gotowy , zaczyna się dla mnie wyższa szkoła jazdy i póki co nawet woda nie stoi :D

Proszę o wyrozumiałość dopiero zaczynam . 

 

 

kapio0987 Dziękuje za radę czy mogłabym zamiast platek mieć prętnika karłowatego , wiem że to nie ten biotop , ale z bojka rezygnuje miałam haremy typu 1+2/3 (haremy były dwa najpierw 1+2 pózniej 1+3 caly czas się biły :/ )

Edytowane przez koberka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odradzam platki miałem i często musiałem zmieniać przez nie wodę.15 neonów i 5 kirysków oraz może jeden bojownik.

Podłoże piach koniecznie jeśli chcesz kiryski.Rośliny:żabienice(ładna jest tropica) cryptocoryny,moczarka,anubias i jakiś mech.

 

Jeszcze pytanie odnośnie roślin( na razie obsada taka sama) może być: Anubias ,Nurzaniec , Bakopa ,Kabomba , Echinodorus , Sagittaria , mech jawajski , moczarka , żabienica?? 

 

Jakich roślin się pozbyć , które na sam początek są zbyt trudne? Które wywalić ze względu na inne wymagania niż rybki??

 

 

 

Nikt nic już nie napiszę???

Edytowane przez koberka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dno piasek, a kirysków 6. W piasek kulki g-t i możesz dokupić Carbo. Te rośliny które wymieniłaś będą CHYBA OK, podaj jakie masz właśnie oświetlenie. Jak być miała właśnie piasek to mogłabyś pomyśleć o jakiś pielęgniczkach (ramireza,kakadu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dno piasek, a kirysków 6. W piasek kulki g-t i możesz dokupić Carbo. Te rośliny które wymieniłaś będą CHYBA OK, podaj jakie masz właśnie oświetlenie. Jak być miała właśnie piasek to mogłabyś pomyśleć o jakiś pielęgniczkach (ramireza,kakadu).

W tą sobotę jadę do zoologa by kupić pokrywę więc będzie firmowa żarówka.

Przyznam się zaczynam od zera, Ale lubię wszystko z góry zaplanować.

 

Kirysków 6

Platki 1+2

A neonki?

Co jeszcze proponujesz? Pielegnice nie za delikatne na początek?

 

Wysłane z mojego Sony Xperia M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pielęgniczki ramireza i borelli (po parce), nie lubią chemii dlatego trzeba je trzymać w bardzo dobrych warunkach żeby nie zachorowały ale to chyba powinno sie tyczyć wszystkich ryb :) Uwielbiają żywy pokarm, po żywym wodzeniu się pieknie wybarwiają. Ogólnie to bardzo fajne rybki, miały już kilkukrotnie u mnie tarło - super się obserwuje te zaloty, opiekę nad ikrą itd. Pamiętaj tylko, że to akwarium nie jest za duże, żebyś nie przesadziła z ilością ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałbym nad innymi neonkami np. czerwonymi. I 10 jak dla mnie za dużo, daj 8. I na dno przy kiryskach oczywiście PIASEK :)

 

Ok na razie zostaje taka obsada tylko redukuję neony.Mam pytanie dot. piasku czy lewy bok może mieć żwirek który będzie ciągnął się od prawie całego lewego boku do prawego, zjeżdżając ku krawędzi i tam będą roślinki a w pozostałej części piasek bez roślin??

Edytowane przez Luna
Poprawiłam cytowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...