Skocz do zawartości

[112l] Tanganika


daarekn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie,

Jakiś czas temu byłem na etapie zakładania pierwszego akwarium Malawi. Niestety konieczność przeprowadzki uniemożliwiła mi dokończenie zaplanowanego zbiornika. Przez te kilka miesięcy pogłebiłem więdze o tym biotopie i ostatecznie stawiedziłem ze restart baniaka ze względu na nieduży litraż (nienadający się do Malawi) pozostawiłem na inne (lepsze) czasy.

Mój obecny kierunek to Tanganika i nieduże muszlowce ...

Mój zestaw to:
Akwarium: 112L wym. 80x35x40 szkło optiwhite o grubości 6 mm.
Filtr: kubeł JBL e901
Grzałka:  EHEIM 100 W
Podłoże: jasny żwir kwarcowy o granulacji 0,6 - 1,0 mm (30 kg)
Głazy: łupki
Testy: Paskowe 6 in 1 JBL - niebawem kropelkowe tej samej marki
Oświetlenie: Pokrywa z jednym modułem 1 x 24W 6500K

Akwarium zalane 2013-10-13. Regularne podmiany wody. Obecnie parametry praktycznie się ustabilizowały, a więc można powiedzieć, że akwarium lada dzień dojrzeje i będzie można wpószczać obsadę.

No właśnie i tu jest pewien problem. Planowana obsada to muszlowce Neolamprologus Similis. Niestety jest on chyba ciężko dostępny ponieważ na dzień dzisiejszy nie mogę go nigdzie zdobyć. W związku z tym prosiłbym Was o pomoc. Czy znacie sklepy, hodowców gdzie mógłbym kupić ten gatunek? Ewentualnie w przypadku kiedy nie będzie możliwe kupno N. Similis to jaki innne rybki z rodziny Muszlowców polecacie?

post-16764-0-96307200-1384181774_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tropheus nie ma similisów, ale Tan- Mal mają w ofercie chyba nawet F1

 

Tak pytałem już u Tropheus i faktycznie nie posiadają. Co do Tan-Mail mają w ofercie F1 w cenie 39 zł za sztukę co wydaje mi się trochę za dużo. Co myślicie o zakupach rybek na Allegro? http://allegro.pl/neolamprologus-similis-3cm-katowice-wysylka-i3694681374.html. Jeszcze jedno miałbym pytanie, a mianowicie ile rybek na początek proponujecie do tego baniaka? Czy 2+4 będzie dobrym rozwiązaniem czy lepiej 1+2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi, że 40 zł to cena dobra. Zdecydowanie lepiej kupić porządne ryby u kogoś kto się zna niż kupować na allegro od osoby sprzedającej wszystko i nic. Jeśli chcesz - ryzykuj. Nie jest to jakaś wielka strata na "fajności ryby", ale F1 a hodowlane Fmiliordy to różnica w zachowaniu i ubarwieniu ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryby Tanganickie tanie nie są niestety i trzeba to brać pod uwagę gdy zakłada się ten biotop.
Zobacz na Klubie Miłośników Tanganiki- może ktoś ma F1 po dzikich rodzicach (koniecznie pytaj o certyfikat jeżeli użytkownik ma mało postów, a tyczą się one tylko i wyłącznie sprzedaży ryb) i sprzeda taniej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie macie racje. Wydać ponad tysiąc złotych na akwariu a oszczędzać na rybkach jest głupotą. Zdecydowałem się na zakup w Tan-Mal. Prosiłbym jeszcze o radę, czy na początek lepiej zakupić rybki w ilości  2+4 czy lepszym rozwiązaniem będzie 1+2. Dziękuję za pomoc.

Edytowane przez daarekn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze masz malawiana w trzebini. On bierze ryby od Fuljera ze Słowacji także też pewne ryby.

 

edit. Gadałem z nim nawet i w piątek jedzie na Słowację także mógłby ci coś przywieźć. A ceny naprawdę atrakcyjne.

Ryby od tego gościa z allegro sobie odpuść. Byłem u niego dawno temu po Saulosi... I powiem Ci że szkoda czasu i pieniędzy.

Edytowane przez Donk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...