Skocz do zawartości

Rada na oświetlenie prawie bez kosztów.


kapio0987
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej akurat w sobotę gdzieś o 18 świetlówka (15 W akwa 72l) padła chciałem akurat robić nowe oświetlenie ale dopiero we wtorek mógłbym kupić rzeczy.Niektóre rośliny słabo rosły.Myślę sobie bez światła jeszcze gorzej.Położyłem szybę na wierzch akwarium i zacząłem świecić lampką 40 W. Dzisiaj 

patrze rośliny odżyły.Tani sposób jak zrobić oświetlenie lampka,szyba i gotowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej akurat w sobotę gdzieś o 18 świetlówka (15 W akwa 72l) padła chciałem akurat robić nowe oświetlenie ale dopiero we wtorek mógłbym kupić rzeczy.Niektóre rośliny słabo rosły.Myślę sobie bez światła jeszcze gorzej.Położyłem szybę na wierzch akwarium i zacząłem świecić lampką 40 W. Dzisiaj 

patrze rośliny odżyły.Tani sposób jak zrobić oświetlenie lampka,szyba i gotowe :)

:eek:

 

No faktycznie bez kosztów, a szyby i lampki rozdają za darmo ? :roll:

 

 

Dodatkowo, jeżeli użyłeś pierwszej lepszej żarówy-o kiepskiej temp. barwowej, to poza zauważalnym odbiciem roślin, możesz szybko dorobić się glonów.

Edytowane przez Sławek121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej lampkę każdy ma w domu a szyba 15 złoty to i tak taniej niż 100 złoty za pokrywę.

Np. ja nie mam ;), dlatego moim zdaniem błędnie opisałeś temat, bo nie jest to "Rada na oświetlenie prawie bez kosztów.", ani też pomysł na odpowiednie oświetlenie do akwarium.

Jedynie można to uznać jako czasowe rozwiązanie w kryzysowej sytuacji.

A czy nadaje się to do działu DIY, to  już nie mi oceniać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...