Skocz do zawartości

[112] A.P. (Ruchome piaski)


ahr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Z akwarium coraz gorzej, żadnych nawozów ani nic to rośliny marnieją...

 

gallery_8283_311_889281.jpg

 

Za to ryby rosną. Samiec niestety tylko jeden (albo aż jeden), do tego 5 czy 6 samiczek się uchowało.

 

gallery_8283_309_84015.jpg

gallery_8283_309_149951.jpg

 

 

To po moich samicach?

 

Tak jest. Samice Twoje, samiec był od Pawła. Padł mi chyba w podobnym czasie co ten Twój.

 

 

Jakie parametry utrzymujesz w baniaku?

 

Leję czyste ro. Twardości w zasadzie zerowe, pH tylko mi piach podnosi tak do 7-7,2.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Na pierwszym zdjęciu może być samiec ale trudno na 100% powiedzieć,natomiast na drugim raczej samiczka.Ile rybki mają? samce kakadu znacząco różnią się od samic ale twoje jeszcze młode.Mimo że aktualnie zachwycam się paletkami to kakadu były do tej pory najlepszymi rybkami szczególnie samiec:)(patrz avatar)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryby mają około 9 miesięcy. O ile po alfie od razu było widać,że to samiec, o tyle pozostałe jakieś takie szare były i nijakie. Tylko ostatnio zaczęły im się wydłużać promienie płetwy grzbietowej i ogony lirę zaczynają łapać. I tak muszę im dom znaleźć, bo zaczyna się robić ciasno.

 

Zbrojnik leciwy już jest, u mnie od prawie 6 lat, wcześniej prawie 3 w słoiku 25 litrów pływał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jednak to były samce. Wspólnymi siłami samca alfa odprawiły na drugą stronę amazonki. W zasadzie to wyszedł z nich układ 3+3 albo nawet 4+2... Całe szczęście właśnie opuściły moje akwarium, bo atmosfera była już dość napięta. Został haremik i  jakieś kolejne mikroby buszujące w śmieciach.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zabrałem się wczoraj za czyszczenie kubełka, mułu już sporo miał w sobie.

Ale oprócz tego niespodzianka. Samiec alfa! Jakim cudem przedarł się przez skimmer JBL, rury i wylądował w kubełku nie wiem. Przeleżał 1,5 miesiąca na górnym koszu. Wygląda mizernie. Wychudzony, wymęczony, trochę pokiereszowany: ma trochę problemy z ogonem (może od długiego niepływania) i nadszarpnięty otwór gębowy (od walk albo ciekawej podróży).

Wpuściłem go z powrotem do akwarium, ale szybko musiałem go ewakuować. Aktualny pan zbiornika od razu przystąpił do ataku, tak fioletowego kakadu w życiu nie widziałem.

post-8283-0-73872200-1488733464_thumb.jpg

 

W trybie pilnym szukam zatem domu dla tego biedaka. Sądzę że się zregeneruje. Nie mam niestety miejsca ani szkła gdzie mógłbym go podkurować, a w wiadrze nie będę trzymał.

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Akwarium jest. Ma się nawet nie najgorzej.

Zmiany w obsadzie: A. cacatuoides mnożyły się dzielnie. Nawet aż za bardzo. Młode poszły do ludzi. Został harem 1+3, nie był to dobry układ - samiec nie dał rady, samice wyciągane z kubełka itp... Dwie samice (te od psyho) mają nowy dom, trzecia czeka aż się kiedyś znów zabiorę za próbę jej złapania.

Zbrojnik również znalazł nowy dom i miłość, od dwóch tygodni nie opuszcza groty i stadka młodych. ;) Poza tym mnie drażnił wywalając w kosmos wszystek syf liściowy i zapychając filtr.

Eksmisję kakadu przyspieszyło pojawienie się kirysków sterbai. Jest ich teraz 8 i nieźle sobie dają radę.

Corydoras sterbai

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Akwarium od dłuższego czasu oczekiwało restartu, zaczęło podupadać mocno na zdrowiu. W związku z powyższym zamykam ten rozdział w mojej przygodzie akwarystycznej.

Na to miejsce pojawiło się chwilowo szkło podobne litrażem, ale trochę różniące się wymiarowo.

Z ciekawostek przyrodniczych powiem Wam, że z obsady z 2011 roku pływa jeszcze jeden rhodostomus i dwa otocinclusy.

 

rama_czarna_2020.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • Administrator
W dniu 24.04.2021 o 17:38, maziama napisał:

Klimatycznie :)  Bardzo przyjemne dla oczka, na żywo pewnie jeszcze bardziej. Aż nabrałam ochoty na zagospodarowanie mojej 60-tki ;)

10-letnie staruszki jeszcze żyją?

 

 

Już widzę jak robisz to 60l leniu.

 

W dniu 23.04.2021 o 20:56, ahr napisał:

Po pięciu miesiącach wygląda tak:

 

 

 

No... tak, tak.

Wygląda zacnie. Naprawdę. A wiesz, że ja mało kiedy to piszę ;p.

 

Gratulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...