Skocz do zawartości

[112] A.P. (Ruchome piaski)


ahr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Poprzednia wersja tego zbiornika zaczęła się wymykać trochę spod kontroli to wymyśliłem restart.
I tak oto 8.11.2013r powstała niniejsza odsłona akwarium.

 

  :arrow:  Akwarium 112l, proste z pokrywą;

  :arrow:  Oświetlenie: moduły Aquael 24W (6500) + 24W (8000);

  :arrow:  Filtracja: Aquael Unimax 150 (gąbki i ceramika);

  :arrow:  Grzałka: Aquael 100W;

  :arrow:  Termometr szt 1;

  :arrow:  CO2: Butla ciśnieniowa + reaktor z filtra narurowego, stały test CO2, (24h)

  :arrow:  Dekoracja: korzenie jeden japoński i trzy krajowe;

  :arrow:  Podłoże: z tyłu podkład ze żwiru 0,8-1,4mm, całość przysypana piaskiem do piaskownic kupionym w znanym markecie budowlanym (w planach jest dodanie kulek gliniano-torfowych pod rośliny);

  :arrow:  Flora:
- Bacopa caroliniana,
- Anubias duży + mniejsze,
- Alternanthera roseafolia mini,

- Alternanthera reinecki,
- Staurogyne sp.,
- Sagittaria subulata,

- Cryptocoryne undalatus kasselman,

- Cryptocoryne wendtii green (dzięki Beniek),
- Cryptocoryne wendtii brown,
- Vallisneria spiralis,
- Rotala Rotundifolia Red,

- Microsorium pteropus,
- Pistia stratiotes,

- Lilaeopsis brasiliensis;

0z4y.pngFauna:
- Ancistrus dolichopterus szt 1,
- Microgeophagus ramirezi szt 2,
- Hemigrammus rhodostomus szt 9,
- Otocinclus sp. szt 4,
- Anentome Helena szt 2,
- krewetki Red Cherry - tego nikt nie wie...

 

Tak dobrego podłoża to ten zbrojnik jeszcze nie miał do kopania kraterów. ;)

Korzenie jeszcze nie do końca toną więc aranż docelowy trochę się rozpłynął.

 

post-8283-0-29322400-1452933408_thumb.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Minęły kolejne dwa miesiące.
Nawożenie to głównie CO2. Jakiś miesiąc temu dodałem pod korzenie alternanthery, rotali, sagittarii i kryptokoryn łącznie 4 tabletki ferro tabs (później przeczytałem na opakowaniu, że to nie jest nawóz do podłoża ;)). W ubiegłym tygodniu dodałem kulki gliniano-torfowe. Oprócz tego podaję potas (od ubiegłego tygodnia nie więcej niż 5 ppm na tydzień), wcześniej potas i magnez. Co jakiś czas szczypta makro aqua artu.
Niniejszym chciałbym ogłosić, iż plotki o słabym wzroście roślin na piachu są mocno przesadzone. ;)
post-8283-0-43332700-1452933737_thumb.png

 

Dla porównania stan sprzed dwóch miesięcy:

post-8283-0-57647500-1452933746_thumb.png

Zaprzestałem robienia testów i takich tam innych zabiegów high-tech. Staram się akwarium nie przeszkadzać.
Zamówiłem jednak filtr ro, od najbliższej podmianki zaczynam zmiękczanie wody. W planach jest wymiana hodowlanych ramirezek na WF (chodziło mi to po głowie odkąd Pley i Sverting chwalą się swoimi dzikimi rybami, a jak zobaczyłem cudeńka georoberta to już umarł w butach). Pewnie też będzie to związane z wymianą oświetlenia na słabsze, jak to się odbije na roślinach, czas pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W planach jest wymiana hodowlanych ramirezek na WF (chodziło mi to po głowie odkąd Pley i Sverting chwalą się swoimi dzikimi rybami, a jak zobaczyłem cudeńka georoberta to już umarł w butach).


Co prawda Twoje są bardzo ładne, ale dobrze kombinujesz. Dzikie ramirezki to jest to :).

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tradycyjnie w wielkich bólach trochę mi się zeszło z podłączeniem filtra ro. Ale już dzisiaj poszła pierwsza podmianka. W planach zejście z GH 20 do 10 w ciągu 2 miesięcy.

 

Rośliny jak na razie rosną (pistia tylko znika w oczach i nurzaniec nie za bardzo się kwapi). Część staurogyne wyciąłem, część wyrzuciłem, ale odrasta. Nawożenie: potas i CO2.

 

2014-02-24-112-1_front_zpseef3eaac.png

 

2014-02-24-112-2_bok_zpsd6ecde50.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Już pół roku ma ten wystrój, chyba pora coś pozmieniać. ;)
Pewne zmiany wystąpiły już po prawej stronie, ale to trochę za mało.
W zamian pojawiła się pistia od Luniaka (dzięks :piwo:) i stadko endlerków (w sumie do tej pory się zastanawiam po co ;)).
To coś na kamyku po prawej to chyba gałęzatka. Piszę chyba, bo nigdy nie miałem tego glona w ręku, a ten kawałek znalazłem przedwczoraj przyczepiony do alternanthery przy tylnej szybie.
A jak się dobrze przyjrzeć to i parę innych glonów się uda znaleźć.
 
Aha, woda się zmiękcza, powinno już być około GH-12, KH-6. Powinno bo jakoś nie mogę się zebrać żeby to sprawdzić. ;)
 
Wygląda to tak:
2014-04-25-112-1_front_zpsd69cdec2.png
 

E: Sprawdziłem. ;)

pH - 7,2; GH - 11; KH - 6.

Edytowane przez ahr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na pierwszym planie to była staurogyne repens. ;)

Była (chociaż w zasadzie to jakieś resztki zostały), bo się trochę zmieniło.

 

2014-04-30-112-1_front_zps493094a6.png

 

Przy okazji wydało się że jest w tym akwarium całkiem sporo krewetek, niektóre nawet ładnie "sakurowato" ubarwione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mała aktualizacja.

Po zmniejszeniu oświetlenia, dopiero popołudniowe słońce mobilizuje rośliny do bąblowania. ;)

A tak poza tym to odeszła samica ramirezki, ale już raczej temu szpetnemu typowi nie będę dokupował towarzyszki, jego czas chyba tez nadejdzie.

 

2014-07-01-112-1_zpsdb306794.png

 

E: I bez oświetlenia słonecznego. ;)

2014-07-01-112-2_zps6ceb813f.png

Edytowane przez ahr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...