Jump to content

Gałąź brzozy.


p.Agassiza
 Share

Recommended Posts

Mam pytanko takie bo dzisiaj byłem w lesie i wprawdzie postąpiłem trochę bestialsko ale odłamałem spory konar do akwa (brzoza). Drzewo na pewno było żywe bo zostało jeszcze trochę suchych liści i teraz pytanie,bo jak wiadomo taka gałąź ma w sobie soki. Ile muszę minimum suszyć,a przede wszystkim jak sprawdzać czy już soki z niego wyszły i czy jest już wystarczająco suchy ,aby go preparować. Ma około metra,a w najgrubszym miejscu ma obwód taki jak korek od butelki pet.

Edited by ahr
Pisownia
Link to comment
Share on other sites

Suszenie naturalne jest procesem długim - można je przyspieszyć np w piekarniku na 50st - po rozgrzaniu pozostawić naturalnie do wystygnięcia. Można też wystawić na działanie słońca - dobrzy by było gdyby było to stałe nasłonecznienie = np na balkonie - rano wychodzi słoneczko i przez cały dzień je grzeje - to powoduje spękanie drewna i szybsze wysychanie i usuwanie naturalnych soków (oczywiście musi być osłonięte od deszczu. 

W tym wypadku wielkość to przeszkoda - piekarnik odpada. Ale słońce na balkonie może pomóc - ale do pełnego wyschnięcia to ok sezon :)

Link to comment
Share on other sites

Porządnie wyschnięte będzie jak chrust - strzeli przy przełamaniu. Jeżeli jeszcze daje się formować znaczy że na pewno dużo mu do wyschnięcia ale to też plus - możne to poformować powiązać sznureczkami i tak pozostawić do wyschnięcia a jeżeli się jeszcze zmieści do piekarnika to stopniowe 2x dziennie do 50-60st na kilka minut przyspieszy porządnie proces. Oczywiście porządne okorowanie wszystkiego przyspieszy utratę wody. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...