Skocz do zawartości

Gałąź brzozy.


p.Agassiza
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko takie bo dzisiaj byłem w lesie i wprawdzie postąpiłem trochę bestialsko ale odłamałem spory konar do akwa (brzoza). Drzewo na pewno było żywe bo zostało jeszcze trochę suchych liści i teraz pytanie,bo jak wiadomo taka gałąź ma w sobie soki. Ile muszę minimum suszyć,a przede wszystkim jak sprawdzać czy już soki z niego wyszły i czy jest już wystarczająco suchy ,aby go preparować. Ma około metra,a w najgrubszym miejscu ma obwód taki jak korek od butelki pet.

Edytowane przez ahr
Pisownia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suszenie naturalne jest procesem długim - można je przyspieszyć np w piekarniku na 50st - po rozgrzaniu pozostawić naturalnie do wystygnięcia. Można też wystawić na działanie słońca - dobrzy by było gdyby było to stałe nasłonecznienie = np na balkonie - rano wychodzi słoneczko i przez cały dzień je grzeje - to powoduje spękanie drewna i szybsze wysychanie i usuwanie naturalnych soków (oczywiście musi być osłonięte od deszczu. 

W tym wypadku wielkość to przeszkoda - piekarnik odpada. Ale słońce na balkonie może pomóc - ale do pełnego wyschnięcia to ok sezon :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porządnie wyschnięte będzie jak chrust - strzeli przy przełamaniu. Jeżeli jeszcze daje się formować znaczy że na pewno dużo mu do wyschnięcia ale to też plus - możne to poformować powiązać sznureczkami i tak pozostawić do wyschnięcia a jeżeli się jeszcze zmieści do piekarnika to stopniowe 2x dziennie do 50-60st na kilka minut przyspieszy porządnie proces. Oczywiście porządne okorowanie wszystkiego przyspieszy utratę wody. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...