Jump to content

BOJOWNIK w akwarium BEZ filtra na ok miesiąc?

NatalieVonMoon
 Share

Recommended Posts

Witam, sytuacja wygląda tak: mam akwarium 80l a tam 4 samce zmienniaka plamistego. Jest tam też bojownik, ryby czasem skubną bojownika a nie chcę przemocy w akwarium. Pozstanowiłam oddać zmienniaki ale nie jest to niestety proste bo nie mam komu. Daję sobie na to ok miesiąca,max dwóch. Mam w związku z tym kilka pytań.

Pytania zadam w punktach by łatwiej było odpowiedzieć.

Po 1 czy mogę samca bojownika przełożyć do akwarium ok 25l bez filtra? Zanim zostanę poinformowana że nie, podaję dokładne informacje:

*zrobiłabym akwarium typu low tech i postarałabym się posadzić jak najwięcej roślin ale pewnie nie byłoby ich zbyt dużo

*co w tym przypadku chyba najważniejsze - robiłabym podmiany codziennie czy co 2/3 dni - [w zależności od tego jak często powinnam]. To chyba byłoby rozwiązanie problemu braku filtra bo by go w najważniejszej części zastąpiło?

No i właśnie 2 pytanie, powinnam w takim wypadku robić podmiany codziennie,co 2/3 dni czy jak?

Czy rybka ucierpi w jakikolwiek sposób jeżeli tak zrobię? Dodam, że przez cały czas żyła u osoby od której ją dostałam w akwarium bez filtra.

Nie chcę męczyć rybki, a nie mam możliwości kupić filtra ze wzglęgu na brak gotówki[tak, wiem że można kupić za 20zł] ponadto nie byłby mi do niczego już potrzebny bo nie trzymam nic żywego w tak małym akwarium jak 25l.

Tak jak pisałabym robiłabym bardzo często podmiany a bojownik to ryba która oddycha tylko powietrzem atmosferycznym[z tego co czytałam], w dodatku nie lubi ruchu wody, więc chyba nie byłoby żadnego z tym problemu?

Po 3 czy akwarium mogłoby stać na parapecie jeśli miałoby pokrywę i grzałkę? Chodzi o to że nie mam świetlówki do akwarium. To chyba nie zaszkodziłoby bojownikowi skoro byłaby grzałka i pokrywa?

Po 4 czy rośliny rosłyby ze światła naturalnego jeśli z góry byłaby pokrywa?

Z góry serdecznie dziękuję.

Jak wsadzisz dużo roślin do akwarium w którym nie będzie oświetlenia to one ci padną i zaczną gnić , parametry ci momentalnie podskoczą a bojownik powie baj baj. A filtr tak jak w poście kosztuje 20 zl jak nie mniej. Pomyśl czy nie lepiej sobie czegoś odmowić i kupić filtr tej rybce.

Wysyłane z mojego HTC ChaCha A810e za pomocą Tapatalk 2

Edited by Kanciorek

Nie masz jakiegoś napowietrzacza? Wtedy mały filtr gąbkowy za 7 zł spokojnie dałby radę. Tak żeby coś mieszało wodę, siedlisko bakterii zajmie się azotem, a i rybie będzie milej.

Jeśli akwarium postawisz na parapecie to jakiś mech powinien dać radę, możesz spróbować też z microsorium.