Skocz do zawartości

[49l] Nowa Kostka


Bebek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam, fajnie ładne akwa. 

 

Jak się sprawuje podłoże,  jak z podmianami na pocżatku i nawożeniem?

Też mam te podłoże i nie do końca wiem, co robić, bo mało o nim pisze :)

 

Witam,

 

Na początku podmieniłem 15% wody po 4 tygodniach od zalania, nie nawoziłem też do tego czasu.

Teraz podmieniam co tydzień 10% wody, co tydzień również nawożę makro i miko oraz węgiel w płynie (przez cały czas - po 4 tygodniach od zalania w ciągu 10 godzin dziennie nawożę CO2) i woda jest krystaliczna, a rośliny mają piękne liście i rosną jak oszalałe.

Podłoże moim zdaniem sprawuje się bardzo dobrze, rośliny ładnie rosną, korzenie są czyściutkie i nie gniją (wyjąłem kontrolnie kilka łodyg roślin), wg opisu producenta podłoże uwalnia stopniowo związki budulcowe i odżywcze dla roślin i moim zdaniem bzdur nie napisali :)

 

Pozdrawiam !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam  po krótkiej przerwie.

W związku z małym przemeblowaniem pokoju postanowiłem zakupić szafeczkę pod "kostkę" i przy okazji zmieniłem filtr na kubełkowy - JBL e701.
Nareszcie zbiorniczek ma porządną filtrację i z szafeczką wygląda estetycznie (bez odstającego filtra, przewodów itp.. - szafka z drzwiczkami bardzo dobra i przydatna rzecz :)
Brakuje jeszcze pokrywy aluminiowej.

Czy wykonywał Ktoś z Was sam taką pokrywę z aluminium ? - gdzie kupiliście materiał itp. ?

Pozdrawiam !
 

post-13930-0-67771400-1398368309_thumb.jpg

post-13930-0-36732800-1398368331_thumb.jpg

post-13930-0-95204200-1398368348_thumb.jpg

post-13930-0-06314100-1398368371_thumb.jpg

Edytowane przez Bebek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam po krótkiej przerwie.

 

Postanowiłem nieco zmienić wygląd akwarium, wyrzuciłem z tyłu z lewej strony rośliny Bacopa monnieri (oddałem Teściowi) i w to miejsce zasadziłem Hygrophila thailand (z przycinki).
Tym samym został odsłonięty przewód z CO2 po lewej stronie, który nie prezentuje się teraz za dobrze.., ale zapewne zostanie znowu zasłonięty przez zarastające rośliny :)

Poczekam aż podrośnie, myślę, że będzie dobrze wyglądało.

 

Załączone zdjęcie - po wczorajszej przycince.

Pozdrawiam!

post-13930-0-37583300-1417982028_thumb.jpg

Edytowane przez Bebek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...