Skocz do zawartości

Obsada 45 litrów. Prośba o poradę.


blixa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Poniżej zamieszczam opis zbiornika i proszę o opinie na temat obsady. Chciałbym jeszcze dołożyć parkę prętnika karłowatego, ale nigdzie w Krakowie nie mogę ich kupić. Może ktoś ma jakieś namiary na te rybki, lub ma propozycję na inną rybią parkę.

Akwarium 45 l
50cm x 30 cm x 30cm
Światło 2 świetlówki - 14W Sylvania grolux i 24W 9000K Juwel High lite day
świecę 12 godzin dziennie, na każdej świetlówce odbłyśnik.
Temperatura w zbiorniku 24-25stopni
Grzałka: Tetra HT 25
Filtr: Aquael kaskada FZN-2


Obsada (aktualna):
10 x razbora borneańska
4 x kirysek panda
2 x proporczykowiec kap lopez
4 x krewetka amano
2 x krewetka red cherry

Rośliny:
Anubias nana
Bacopa caroliniana
Microsorum minor
Lilaeopsis novae-zelandiae
Althernatera sp. red
Gałęzatka kulista
Mech
Pływająca pistia
Korzeń preparowny z sklepu akwarystycznego

Podłoże:
Tetra complete substrate 1,5 cm
drobny jasny żwirek z sklepu akwarystycznego.

Nawozy:

Easy Carbo 1 ml dziennie
Potas 1 ml dziennie
ProFito 5 ml tydzień

 

 

 JBL pasek test (od jutra będę miał kropelkowe):

Cl2 - 0

pH - 6,8

KH - 6

GH - 4

NO2 - 0

NO3 - 5

 


Dzięki z góry.

Edytowane przez blixa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie podejmie. Aż taki nieciekawy?

 

Kupiłem dzisiaj testy kropelkowe JBL i muszę przyznać, że wskazania prawie jak paskowe;)

 

PH 6,6

KH 5

Fe 0,05

 

Jutro zrobię jeszcze na NO2 i 3 testy.

 

Zachęcam do wypowiedzi w sprawie obsady. Jakaś rada bardziej doświadczonych w temacie obsady akwarium byłaby dla mnie pomocna.

Edytowane przez blixa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Chciałbym jeszcze dołożyć parkę prętnika karłowatego, ale nigdzie w Krakowie nie mogę ich kupić. Może ktoś ma jakieś namiary na te rybki, lub ma propozycję na inną rybią parkę.


Jest tego multum na giełdzie Niedzielnej, która odbywa się przy ul. Komandosów (Osiedle Podwawelskie).


Masz fajną wodę w akwarium. Dobra będzie dla tych ryb, chociaż jak planujesz prętniki to przydałoby się usunąć z akwarium proporczykowce. Akwarium jest za małe na taką ilość ryb niestety.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tego multum na giełdzie Niedzielnej, która odbywa się przy ul. Komandosów (Osiedle Podwawelskie).

 

 

Masz fajną wodę w akwarium. Dobra będzie dla tych ryb, chociaż jak planujesz prętniki to przydałoby się usunąć z akwarium proporczykowce. Akwarium jest za małe na taką ilość ryb niestety.

 

Dzięki za odpowiedź. Czyli, jeżeli zostanie przy obecnej obsadzie i nie dokupię prętników, to będzie optimum?

Nie chcę się rozstawać z proporczykowcami, zaprzyjaźniliśmy się ;)

Planuję w nieokreślonej przyszłości większe akwarium, wtedy pomyślę o prętnikach.

 

Wodę używam RO, wczoraj dokupiłem sole mineralne JBL, po dodaniu i pomiarach dzisiaj rano mam KH 8.

 

P.s. - Jeszcze gwoli uzupełnienia tematu, czy facetowi proporczykowi nie kupić jeszcze jednej towarzyszki, co by mały harem stworzyć 1+2? Obawiam się, że brakuje mu subtelności i ma naturę notorycznego ocieracza, co lekko już nuży jego partnerkę. Ta nadprodukcja hormonów, rozłożona na dwie panie, dała by im chyba w systemie wymiennym chwilę oddechu. 

Edytowane przez blixa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...