Jump to content

Aranżacja


crashq3tf
 Share

Recommended Posts

Wywal wszystko, wsyp biały piasek albo czarną/ czerwoną lawę wulkaniczną (przy czarnej ciekawie wyglądała by ścieżka pomiędzy dwoma korzeniami z białego piachu) korzonki obsadź mchem bo ciekawe i na przód jakiś trawniczek ;)

Link to comment
Share on other sites

Piasek możesz kupić najtańszy kriesel 099 w markecie budowlanym(cena około 8 zł).  Sam  kupuję w sobotę do nowego aranżu. Wystrczy go tylko przepłukać. O 100 % lepszy od takich kamyków. Po pierwsze lepszy wygląd,po drugie lepszy dla ryb,a po trzecie pokarm i kupki nie wpadają w szczeliny i nie trzeba robić ciagłych restartów,bo tak napewno się stanie gdy sie trochę syfu nazbiera. Dzięki takiej konfiguracji możesz również pomysleć o rybach dennych takich jak np. kiryski. Serio ciągle gotujesz te korzenie?Człowieku ten zabieg jest jednorazowy. Pozdrawiam

Edited by p.Agassiza
Link to comment
Share on other sites

Ten żwir na prawdę musi wylecieć bo będzie zaburzał estetykę aranżu. Korzenie piękne. Ten z prawej też postaw. Podobają mi się też te szare kamienie one mogły by zostać na wzór  pewnego rodzaju klifów. Filtr bliżej lewej ściany akwarium. Zasłonić nurzańcem najlepiej. U mnie już prawie nie widać że w akwa jest jakiś sprzęt w ogóle.Tylko po ciemaku dioda od grzałki przebija ;).

Link to comment
Share on other sites

Haha z nurzańcem mam to samo. Wycinać nie nadążam. Na razie rośnie w samym żwirku,a już się boję co będzie gdy go zasadzę w moim przyszłym LT. Już wymyśliłem specjalne przegrody,aby mi akwa nie opanował :razz: :razz: :razz: . Jakie planujesz tu ryby rośliny? Wtedy możemy Ci bardziej pomóc co i jak. Jak ewentualnie przystosować akwarium do danego gatunku ryby rośliny. Doradzimy i odradzimy,po to jest to forum. Najlepiej załóż temat w dziale galeria.

Link to comment
Share on other sites

Nie no 3 dzien ale tak po 2h dziennie sie gotuje wode z niego mam herbatę wiec muszę go wygotować a rosliny takie jak

 

- Barclaya longifolia

- Ceratophyllum demersum (Rogatek)

- Egeria densa

- Ludwigia repens

 

- Anubias barteri

 

- Eleocharis acicularis

 

- Limnophila sessiliflora  i może wgłębka

 

A żółty piasek do akwa ? Bo u mnie w lesie jest jak by to powiedzieć kopalnia piasku żółtego. A ryby chcę przenieść mam 6x razbora 1x Zbrojnik 3x neon i musze sie pozbyć bocji bo mam 1x

Edited by crashq3tf
Link to comment
Share on other sites

A nie lepiej kupić w biedrze na przykład? 100 torebek za 2,50 i nie trzeba z korzeni herbaty robić. ;)

 

A piasek mógłby być z kopalni, tylko dobrze by było jakbyś sprawdził czy nie zatwardza wody (tu nawiążę do postu kolegi wyżej: kreisel 099 jest marką handlową, piach pochodzi z różnych "punktów poboru", że tak to nazwę, i niektóre się nie nadają za bardzo - warto na to zwrócić uwagę).

Ile ma to akwarium? 45l czy mniej? To ile tego podłoża byś potrzebował - 5l?

Zbrojnika też się pozbądź. i neony zamień na razbory, jedna ławiczka to aż nadto w tym zbiorniku.

Link to comment
Share on other sites

Hej mały upload mojego zbiornika już jest zalany i kilka roślin posadzonych. Czekam jeszcze na rośliny od Sławek121 . Musiałem wrzucić te większe kamienie bo mi korzenie wypływały . To i tak jest mały zbiornik bo na podwórku mam większy oczko wodne :)

 

 

DSCF7057_zps6a423dd1.jpg

DSCF7056_zps6531035c.jpg

 

 

 
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...