Skocz do zawartości

[120l] Rio Ucayali


Corvus Albus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak coś czułem, że diaboliczny plan uporządkowania biotopu tutaj i zagospodarowania trzydziestki jednocześnie może spalić na panewce. No cóż, to jednak nie n. marginatus i jest ich 15. Drobnoustki zostają :)

A tak nawiasem, udało mi się dziś podczas karmienia doliczyć wszystkich drobnoustków i kirysków, Niezła niespodzianka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mnie bestie zaskoczyły kompletnie. Jedna z samiczek niespodziewanie prowadzi ze dwadzieścia plemników przez swój rewir. A ja zupełnie nieprzygotowany. Mogę jakoś na szybko pomóc, czy zostawić narybek samemu sobie?

Przy okazji uprzedzam pytanie - w domu tylko kompakt, nie ma siły, żebym to ufocił :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest wielki sens. U mnie nigdy nie było przypadku żeby młode zostały wciągnięte. Niektórzy takie akcje przeprowadzają ale u mnie samica zawsze pilnowała żeby młode nie kręciły się zbyt blisko filltra ;). Jeśli to jej pierwszy raz to większym niebezpieczeństwem dla maluchów jest ona sama :)

Edytowane przez Tasman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyszą? Pyszczki przy tafli? Zmiany w kolorze?

 

Jak nie, to po prostu im się tam podoba  ;p...

Jedna (dosłownie) samica zbladła, reszta wybarwiona bardzo intensywnie, jak zwykle. Oddychają normalnie. Pyszczki dosyć wysoko, ciężko stwierdzić czy pobierają powietrze atmosferyczne. Siedzą tylko w pistiach, nie tam gdzie jest swobodny dostęp do tafli. Dziesięć kirysów leżakuje na plaży z przodu, specjalnie się nie ruszają, ale żadnych zmian w kolorze czy oddychaniu.

Samiec kakadu zachowuje się normalnie, tyle że na terytoria samic nie wpływa.

Druga samica pływa w swoim kącie z kilkoma młodymi. Nie wiem czy to jej, czy podebrała pierwszej (o ile to możliwe).

Taka moja teoria - czy pielęgniczki mogły skutecznie zniechęcić całą resztę do szwendania się po zbiorniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...