Skocz do zawartości

[120l] Rio Ucayali


Corvus Albus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sverting - a twoje typy opierasz na kwestii wizualnej, czy zbiornik w jakiś sposób nie będzie kakadu odpowiadał?

karwos - U góry z lewej korzenie dębu, u góry z prawej korzenie jakiegoś drzewa liściastego, u dołu z korzenie red moor.

Po 14 dniach:

NH3 - 0,0

NO2 - 0,1

NO3 - 0,0

Pistia zarasta taflę błyskawicznie, jest jej trzy razy tyle co kilka dni temu. Czyżby była winowajcą braku związków azotu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jasnej...!

I po co tu wchodziłam? Przez Ciebie kolego spodobało mi się mieć taką herbatkę u siebie! :P

A ci co mnie tu znają wiedzą, że nie przepadam za tego rodzaju zbiornikami. No to teraz cały mój "profil akwarystyczny" poszedł się bujać ;)

 

Stworzyłeś sobie niezwykłe okienko do naturalnego podwodnego świata. Autentycznie zbiornik sprawia wrażenie, jakby się zanurkowało w ustronne miejsce i czekało, kto się wynurzy z ciemnego zaułka ;)

Czekam niecierpliwie na kakadu (o ile jeszcze są w planach), bo to ciekawe (wizualnie) dla mnie rybcie.

 

PS. Pytanie z przyziemnej strony akwarystyki ;)

Jak się sprząta dno z... "wiadomo czego" (które na piasku jest niestety dobrze widoczne), przy takim zagęszczeniu korzeni na powierzchni?

Edytowane przez maziama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsio na zero, ale zamiast nowego gatunku chyba na razie dokupię pięć pand, bo kwestia dostępności pielęgniczek F1 i drobnoustków wciąż się waży.

Przy okazji zakupię sobie wreszcie kilkunastolitrową izolatkę z prawdziwego zdarzenia z jakimś filtrem wewnętrznym i grzałeczką, bo widzę, że jednak się przyda i do kwarantanny i dla bojka. 

EDIT:

Drobnoustków trójpręgich u mnie nie dostanę. Widzielibyście tutaj pstrążenice marmurkowe? Albo jakiś inny wypełniacz (z zachowaniem biotopu rzecz jasna)?

Edytowane przez Corvus Albus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tyle to zdecydowanie nie mam :/

No to podsumujmy co do "wypełniaczy":

1) Drobnoustek trójpręgi - niedostepny.

2) Pstrążenica marmurkowa - z jednej strony za mało miejsca nad taflą, z drugiej czytam, ze niekoniecznie, skaczą tylko zestresowane.

3) Bystrzyk ozdobny - słyszałem opinie, że bystrzyki bywają agresywne i stresują apisto.

4) Drobnoustek obrzeżony - do sprawdzenia.

5) Ukośnik ozdobny - do sprawdzenia.

6) Hokejówka amazońska - do sprawdzenia.

Prosiłbym o opinie co do tych typów. Które widzielibyście tutaj (numer 1 już chyba odpada)? Może macie jeszcze jakiś inny pomysł? Warunek wstępny to oczywiście występowanie w tym samym regionie co kakadu i pandy.

Edytowane przez Corvus Albus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie jest 15, wyczyściłem cały zapas sklepu ;)  Z wyboru również jestem zadowolony, rybska ładne i wdzięczne.

Póki co jest 7 c. panda + 15 n.marginatus. Jak dla mnie w zbiorniku cyrk nieziemski, ale wiadomo, przyzwyczajony jestem do jednego, sunącego wolno boja w 30 litrach. Pandy są wyraźnie odważniejsze. Nie wiem, czy przyczyniły się do tego bardziej 2 nowe osobniki, czy obecność drobnicy.

I teraz tak, w kwestii obsady docelowej. Mam okazję dostać za symboliczna opłatą 9 c. panda oraz 10 n. marginatus z likwidowanego akwarium.

Wyszłoby wtedy coś takiego:

1 +3 Apistogramma cacatuoides, 16 x corydoras panda, 25 x nannostomus marginatus. Otoski w takim układzie odpuściłbym sobie rzecz jasna, mogę tez dołożyć pomocniczy filtr wewnętrzny w razie czego. Byłoby już przerybienie?

Jak myślicie - brać czy podarować sobie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...