Skocz do zawartości

[120l] Rio Ucayali


Corvus Albus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Akwarium: 120 litrów (100x40x30)

Filtr: JBL e701

Grzałka: Tetra HT 200 - 200 W

Oświetlenie: 30 W Sylvania Grolux 8500k

Podłoże: Piasek na torfie kwaśnym

Nawożenie: brak

Dodatki: korzenie dębu, liście dębu, szyszki olchy, otoczaki.

Woda: pH 6,0, twardości minimalne.

Flora: żabienica amazońska, pistia rozetkowa.

Fauna (planowana rzecz jasna):

- pielęgniczka kakadu 1+3,

- kirysek panda x 10,

- drobnoustek obrzeżony x 15,

- docelowo jeszcze otosek zebra x 10, ale to dopiero po długiej stabilizacji.

 

bd6174f719b818cdgen.jpg

 

988e0af0b2e46b9fgen.jpg

 

Ciąg dalszy relacji jak już wyklaruje się woda, opadną liście i dojdą dwa strategiczne korzenie od Sławka ;)

Edytowane przez Corvus Albus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno wielkość ławicy warta jest przemyślenia. Takie mam założenie, żeby nie przerybić na początku, bo oddać u mnie ryby to ciężka sprawa, a dokupić zawsze można. Niemniej faktycznie, może lepiej dać większą ławicę tych maleństw. Ewentualnie jako wypełniacz może być jeszcze co innego, bo o ile w miarę przywiązany jestem do pomysłu z kakadu i pandami, to do drobnicy już niekoniecznie.

Poniżej stan pola bitwy po 24 godzinach:

58e05a7fd30f964cgen.jpg

Dojdą korzenie, czarne tło i pewnie jeszcze fura liści ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pierwsze, miłe uwagi. Pojawiła się u mnie mała wątpliwość. Dostałem w zestawie z pokrywą świetlówki 8500k oraz 10000k. Z ciekawości założyłem tą drugą  i podoba mi się o wiele bardziej niż różowe światło groluxa. I teraz pytanie - czy mogę ją zostawić, czy lepiej odżałować te parę groszy i  poszukać dla dobra roślin jakiejś 6500k? 

 

Efekt poniżej:

e5ca6de0002a6f0fgen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pierwsze, miłe uwagi. Pojawiła się u mnie mała wątpliwość. Dostałem w zestawie z pokrywą świetlówki 8500k oraz 10000k. Z ciekawości założyłem tą drugą  i podoba mi się o wiele bardziej niż różowe światło groluxa. I teraz pytanie - czy mogę ją zostawić, czy lepiej odżałować te parę groszy i poszukać dla dobra roślin jakiejś 6500k? 

 

 

Popraw balans bieli w aparacie bo mi to wygląda na ciepłą biel a nie 10000K.

Zbyt wielu roślin to tu nie masz, a te co są to niezbyt wymagająca zielenina.

Barwa światła zależy do Twojego upodobania.

Jeśli chcesz iść w BW to kup świetlówkę o barwie od 2000 do 4000K.

Jeśli w CW to do tych co masz załatw sobie jeszcze 6500K.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystrój w miarę ukończony. Podwiesiłem korzenie od Sławka, będą na stałe u góry. Na dno doszły nowe.

Zdjęcia robione na szybko kompaktem. Przy okazji jak będę miał lepszy aparat pod ręką pocykam foty, będą lepiej oddawać głębię. 

W planach jeszcze tło strukturalne za akwarium, podświetlane LED-ami.

A póki co widok jest taki:

 

ebfdd69a5469d499gen.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@locdog - A wiesz co się go naszukałem? To nie takie proste dokładnie taki korzeń znaleźć :P

 

@Dunay, Kanciorek, Gagatek, Pley, Luna

Naprawdę bardzo mi miło czytać takie komentarze. Panie i Panowie, powiem wprost - to Wasza zasługa. Co do szczegółów to szukałem jeszcze porad na pewnym forum specjalistycznym, ale tutaj nauczyłem się podstawowej rzeczy - elementarnego podejścia do akwarystyki. Kilkanaście miesięcy temu rejestrowałem się na tym forum, żeby uzyskać pomoc w postawieniu czegoś ładnego w pokoju. A teraz, w tym wątku, pokazałem coś, co mam głęboką nadzieję, będzie przyzwoitym odwzorowaniem kawałka natury i miejscem, gdzie zwierzęta którymi się zaopiekowałem i nad którymi przejąłem odpowiedzialność będą się czuły w miarę komfortowo. O to własnie mi chodzi, to kolejny kroczek naprzód.

Niemal cała wiedza , którą wykorzystałem przy założeniu baniaczka pochodzi z tego forum. Może się jakoś nad wyraz często nie udzielam, ale bardzo dużo tutaj czytam, staram się robić to ze zrozumieniem i wyciągać wnioski. Efekt widać na zdjęciu kilka postów powyżej.

I żeby już było całkiem cukierkowo to konkretnie:

Luna - dzięki za wierne kibicowanie kolejnym odsłonom moich zbiorników.

Pley - Twoje pochwały szczególnie mnie ucieszyły. Dla mnie jako akwarysta jesteś naprawdę Gość przez duże G i to, że Ci się podoba,to dla mnie ogromny komplement. Twoje tematy śledzę wiernie i sporo się dzięki nim nauczyłem. Szczególnie zbiorniczek z akarami z Maroni był dla mnie kopalnią wiedzy, a baniaczek wielkim wzorcem.

Sverting - na razie się nie odezwałeś, bo pewnie czekasz na ryby, ale jestem pewien, że już do wątku zajrzałeś. Dzięki za setki mądrych postów, dzięki którym powoli uczę się jakichś podstaw.

 

No to Corvus powiedział co wiedział ;)

Edytowane przez Corvus Albus
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywołałem wilczysko z lasu ;)

Myślę, że jak już będą mieszkańcy, to umieszczę tu sporo fotospamu. Na weekend wypożyczę sobie lustrzankę, więc będą jakieś lepsze foty. Choć baniak może być nie do końca fotogeniczny, wiadomo, dojrzewanie i takie tam związane z tym niespodzianki, którymi się na razie nie przejmuję, same znikną.

Po 10 dniach od zalania:

NH3 - 1,0

NO2 - 0

NO3 - 0

Tak że jeszcze trochę drogi przed zbiorniczkiem ;)

Edytowane przez Corvus Albus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...