Skocz do zawartości

jak karmić taki biotopik?


SebastianL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zbiornik już zarybiony: 

ławica neonów Inesa, parka Ramirezek i stadko kirysków, do tego 4 Helenki bo pojawiły się małe ślimaki w zbiorniku.

 

Pytanie kiedy i czym je karmić? 

Przeczytałem trochę tematów tu na forum, w internecie, podpytałem w sklepie, co miejsce to inna opinia i trochę ogłupiałem.

 

To co wiem na pewno to karmienie niezbyt dużymi porcjami 2 razy albo nawet 3 razy dziennie.

Poprosiłbym jednak o pomoc w doborze pokarmu:

1. czy wszystkim rybom dawać to samo?

2. ile rodzajów pokarmów powinienem mieć?

3. są jakieś idealne pory karmienia? Czy to prawda ze kirysy żerują najchętniej po zmroku?

 

Póki co mam jakieś płatki Tropicala i takie tableteczki dla kirysków ale widzę że jedzą je średnio chętnie, Ramirezy to sobie skubią. Generalnie po wpuszczeniu ryb do zbiornika to zaczęły pożerać rosliny :) zwłaszcza te lekko podupadłe części, co akurat mnie cieszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rybami jest tak,że lepiej je przegłodzić niż przekarmić, powinny dośc szybko zjadać cały pokarm aby nie zalegał w akwarium. Ja swoje karmie raz dziennie + raz w tygodniu 1 dzień głodówki. Żadna jeszcze z głodu nie zdechła, a i problemów z chorobami trawinnymi nie mają.

 

Dla przydennych są różne granulki, wafelki itd. Pozostałe bardzo chętnie jedzą pokarm żywy, mrożony, różne płatki. Z żywych moje (min taka obsada jak Twoje) najbardziej lubą wodzeń, artemie i doniczkowce. Odradzam ochotkę bo tam często jest sam "syf", raz mi się pochorowały po niej i przestałam ją kupować. Musisz zwrócić uwagę aby żywy pokarm był świeży, ja kupuję tylko w sprawdzonym sklepiej-jako jedyni u mnie w mieście trzymają żywy pokarm w lodówce. Taki pokarm jest w małych woreczkach, podaje go patyczkiem do akwarium, a to co zostanie przechowuje w lodówce. Taki woreczek wystarcza mi na kilka dni, rybki uwielbiają. Mrożony kupujesz w takich tabliczkach, przed podaniem rozmrażasz kawałek - ja zawsze przepłukuje go pod kranem na małym sitku(takim od herbaty). Tutaj wybór masz większy tak jak w przypadku suchego. Z suchym to mam kilka rodzajów, moje bardzo też lubią suchą dafnie. Czasem można w zoologu dostać np. jakieś bezpłatne próbki, dzięki temu też można urozmaicić. Generalnie im bardziej urozmaicone karmienie tym lepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam bardzo za podpowiedzi, dziś organizuję post gadzinie żeby wyżarła to co lezy na liściach i dnie, wygląda na to że przez te pierwsze dni trochę za dużo dostawały :( ale to tak czym chata bogata....:) na dobry początek w nowym domu. Choć często się zastanawiam czy zakładając ładny zbiornik z roślinkami itd i tak nie robimy rybkom wielkiej przysługi i przyjemności zabierając je z tych zatłoczonych zbiorników sklepowych, gdzie pływa jakaś jedna gałązka a na dnie leży 5 ziarenek piasku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...