Skocz do zawartości

Krewetkarium z RedCherry


Pysio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Chciałbym założyć krewetkarium z krewetkami RedCherry. Zbiorniczek jaki chciałbym mieć to około 30litrów ( wymiary jeszcze nie grają roli bo zbiornik muszę sobie dopiero skleić :D ) I mam do was kilka pytań, a mianowicie:

* Ile krewetek może być w akwarium 30-40L (będą w nim same krewetki)

* Na dno nadaje się wiślany piasek o ziarnach około 0.5.mm?

* Czy wystarczą roślinki takie jak nurzańce i kryptokoryna?

* Potrzebny jest jakiś korzeń bądź coś wydzielające okrzemki?

* Jakie światło będzie najlepsze dla krewetek i ww roślin przy zbiorniku 30-40L który będzie miał wysokość 30cm?

* Proponujecie jakieś inne rośliny lub rzeczy które powinny się znaleźć w takim akwarium?

 

Na razie mam tylko akwaria z rybkami no i ślimakami ale chciałbym spróbować czegoś nowego, mam nadzieje ze pomożecie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krewetek tak z 10-15.
Krewetki nie lubią piasku i w ogóle jasnego podłoża, ja dał bym czarny żwir.
Rośliny ok.
Korzeń na pewno się im spodoba ale nie jest konieczny.
No i można dać tam jeszcze kokos+mech jawajski. :)


 

Edytowane przez ahr
double post
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, więc zostanę przy bardzo drobnym Wiślanym piasku, tylko czy te rośliny które chce będą się w nim dobrze czuły? I jakie dać oświetlenie do takiego zbiornika jak wyżej pisałem? Najlepiej jakby to była zwykła żarówka.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam takie pytanie, krewetki potrzebują napowietrzania akwarium? Czy wystarczy tylko malutki filtr  wewnętrzny ELITE mini A-130 220l/h tylko bez wężyka do napowietrzania (sam ruch wody i filtracja) 

 

Zdecydowałem się na:

akwarium 25L + pokrywa z żarówką zwykłą (chyba 40W)

Białe kamienie, Dużo nurzańca i kryptokoryny, i jak znajde okazyjnie to mech jawajski, dla urozmaicenia mam jeszcze korzonek i mam najdzieje ze to wystarczy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszkadzać im nie powinno ( byle nie całkiem białe, bo wtedy nie będą się czuły naturalnie ), jednak dużo lepiej wyglądają na ciemnym podłożu-na zasadzie kontrastu ;)

 

A czy drobnoziarnisty piach byłby dla nich dobra alternatywą? Akwarium chcę jasne, dlatego wolę trzymać się z dala od ciemnego podłoża. I co z tym napowietrzaniem? Potrzebne czy nie? :)

 

PS @Sławek121 Masz krewetki RC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbyś to jakoś uzasadnić? Bo to dość radykalna teza.

I nie wiem co na to akwaryści z powodzeniem hodujący krewetki na piachu. ;)

Ale przyznacie, że conajmniej niektóre krewetki czują się lepiej na ciemnym. Poza tym ładnie na nim kontrastują przy odpowiedniej aranżacji.

 

Edytowane przez ahr
raz wystarczy ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przyznacie, że conajmniej niektóre krewetki czują się lepiej na ciemnym. Poza tym ładnie na nim kontrastują przy odpowiedniej aranżacji.

 

Co do samopoczucia to niekoniecznie, no chyba, że mają samo podłoże-jasne, bez aranżu, bez roślin/mchów.

A jeżeli chodzi o wygląd to napisałem wyżej i raczej pozostali się z tym zgodzą ;)

Edytowane przez Sławek121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...