Jump to content

szukam pomocy...

adrianka9
 Share

Recommended Posts

Witam! Mam problem z rybkami w moim akwarium.Zauważyłam,że u kilku rybek m.in. u kiryska-.rozwarstwienie płetw,grzbietowej i tylniej,uszkodzony w jakiś sposób też został lewy wąsik przy pysku rybki,rybka jakby troszeczkę schudła,ale generalnie apetyt ma i jest ruchliwa,do tego u kilku innych rybek m.in.głupika( rybki te same rozmnożyły się w akwarium-są z mojej hodowli) zauważyłam skrzywienie kręgosłupa-charakterystyczne ciągnięcie płetwy ogonowej,wyraźną różnicę w masie,apatię,mimo tego rybki mają apetyt i podpływają gdy się je karmi.Proszę o pomoc,jeśli ktoś wie co mogłoby im dolegać.Posiadam akwarium 120 litrowe,ogólne,posiadamy w naszym akwarium m.in.sumiki,bocje,kiryski,glonojada,głupiki,platynki,mieczyki,sumiki szkliste,neonki oraz kilka innych spokojnych rybek nadających się do akwarium ogólnego.

Posiadam akwarium 120 litrowe,ogólne,posiadamy w naszym akwarium m.in.sumiki,bocje,kiryski,glonojada,gupiki,platynki,mieczyki,sumiki szkliste,neonki oraz kilka innych spokojnych rybek nadających się do akwarium ogólnego.

Nie głupiki, tylko GUPIKI. Obsada akwarium jest tragiczna. Kilka innych? To co tam możesz jeszcze mieć?  

A po ile masz czego? Bo u mnie się tak zadziało z rybami jak było ich za dużo i konieczne było założenie nowego zbiornika...

Co do ''podartych'' płetw to mogą się nawzajem podjadać... też u mnie występował kiedyś ten problem ale zmieniona została trochę obsada i jest dobrze :-)

A po ile masz czego? Bo u mnie się tak zadziało z rybami jak było ich za dużo i konieczne było założenie nowego zbiornika...

Co do ''podartych'' płetw to mogą się nawzajem podjadać... też u mnie występował kiedyś ten problem ale zmieniona została trochę obsada i jest dobrze :smile:

Dziękuję za odpowiedź!