Skocz do zawartości

Filtr 160l.


cfx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników,

borykam się z problemem kupna nowego filtra do mojego akwarium 160 litrów.

Póki co jest w nim jakiś chiński filtr, który niewiele filtruje, większe zanieczyszczenia zostają w środku, ale małe drobinki zostają, dlatego zdecydowałem się na kupno nowego.

Problem polega na tym, że nie mam pojęcia jaki filtr wybrać, jednak zastanawiam się nad kubełkowym.

W akwarium mam narazie tylko 6 neonków i jakąs lipną roślinkę, ale zamierzam dokupić ok 10 molinezji, 10 danio oraz kilka mieczyków.

Nie ma jakiejś odgórnej kwoty, którą chcę przeznaczyć na nowy filter, jednak cena powinna być nie większa niż 200 zł. 

Proszę o pomoc w wyborze najlepszego filtra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważam również kupno używanego, więc moje kolejne pytanie brzmi - ile czasu taki filter jest w stanie pracować bez żadnych problemów?

Kupiłem półtorarocznego Fluvala 205. U mnie pracuje w 100 litrach już 3 lata i oprócz wymiany uszczelek (dla własnego spokoju) nic się nie dzieje. Wszystko zależy od poprzedniego właściciela.

Pytasz o JBL E701. Tak jak napisał Sławek, jest to bardzo dobry filtr i da radę w twoim akwarium. Ale osobiście kupiłbym Unimax 250 ze wzgledu na większą o 0.7l pojemność filtracyjną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że daję post pod postem, ale chcę odświeżyć temat, ponieważ mam nagłe pytanie.

 

Znalazłem coś takiego.

http://allegro.pl/eheim-ecco-2234-zestaw-eheim-i3678961303.html

Warto coś takiego brać pod uwagę, czy lepiej dołożyć i kupić nowe? W końcu za nowe musiałbym dać 100 zł więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja wypowiem się co do HW-302 - mam go od kwietnia. 

W środku ceramika i na górze wata - ale przy kolejnym czyszczeniu dorzucę jeszcze ceramikę lub inne medium. 

Po wyczyszczeniu całości + węże wydajność jest całkiem niezła, po 3 tyg już spada - nie wiem co jest przyczyną - czy wirnik zarastający, węże. Generalnie nie mogę narzekać - pracuje bardzo cicho - albo mi się trafił taki egzemplarz. Przy czyszczeniu zgubił się czarny pipek podtrzymujący trzpień wirnika - dopasowałem końcówkę jajka sikawki i działa do tej pory :)

 

Generalnie nie mogę na niego narzekać ale jeżeli miałbym teraz wybierać kupiłbym JBL albo EHEIM i przerobił szafkę - wybór opierał się właśnie na miejscu w szafce. Nie to że jestem z niego niezadowolony ale kupiłbym coś co ma większą wydajność która nie spada z czasem za bardzo. Teraz wiem że duża Nadfiltracja to podstawa dodatkowo powodująca porządny jednostajny ruch wody bez zastojów. 

 

Wybierz coś lepszego bo apetyt rośnie w miarę jedzenia i przyda się do większego baniaka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...