Skocz do zawartości

Nowe akwarium pytanie o ryby i rosliny


crashq3tf
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was mam takie pytanie do was. A więc mam akwarium 30l ryby rosliny itp akwa mam juz coś około roku, i teraz brzmi moje pytanie kupiłem sobie akwarium 60l będe je urządzał żwir itp i tak czy z zbiornika 30l moge zabrac cały ten żwirek i rosliny do tego 60l ? I czy po tym mogę wpuścić ryby do tej 30l bez podloża i roślin? Bo będe chciał żeby mi tamto akwa się rozwineło odpowiednio w tej 30l zostawil bym kokos korzen i takie rosliny co sie nie sadzi w podlozu oczywiscie mialy by caly czas ta sama wode czy rybom nic sie nie stanie ? przez ten miesiąc lub 1,5 . Mialy by dalej filtr i grzałke. Poprostu zabrać żwir z 30l do 60l i rosliny i czy moga ryby żyć bez jakich kolwiek komplikacjji.Dziękuję za odp i pozdrawiam.

 

Na forum wymagane jest używanie polskich znaków diakrytycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, owszem możesz zabrać cały żwirek do nowego akwarium tylko go wypłucz. Rybki spokojnie możesz zostawić bez podłoża i dobrym pomysłem jest zostawienie tak jak pisałeś kawałka kokosa, korzenia i do tego jakiś 2 roślinek. Nie musisz czekać aż miesiąc czasu, odpal akwarium bez rybek i po około 2 tygodniach zbadaj parametry wody jeżeli będą ok to możesz śmiało je przenieść do nowego akwarium. Dobrym pomysłem jest także wlanie trochę wody ze starego akwarium do nowego, to na pewno przyspieszy proces stabilizacji zbiornika.

 

Stabilizacja a dojrzewanie to całkim co innego, mylisz pojęcia. Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...