Skocz do zawartości

Oświetlenie 45 litrów - modyfikację - proszę o opinie.


blixa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Poniżej podaję podstawowe parametry akwarium, proszę o opinie co do oświetlenia (ilości watów i koloru widma). Mam jeszcze w zanadrzy świetlówkę T8 6500K - zastanawiam się czy jej nie dać w miejsce Power GLO (chociaż ta super wybarwia ryby). Za ewentualne rady co do nawożenia też będę bardzo wdzięczny (chociaż wiem, że to nie ten dział). Zależy mi na ładnych roślinach;)

 

 

Akwarium 45 l

Światło (zmodyfikowałem) 2 świetlówki -  T8  13W 18000K Power GLO i T5  24W 9000K Juwel High lite day

świecę 12 godzin dziennie, na każdej świetlówce odbłyśnik z polerowanego aluminium. Wymieniłem stateczniki na elektroniczne.

Temperatura w zbiorniku 26-27 stopni dzień, 24 noc.

Grzałka: Tetra HT 25

Filtr: Aquael kaskada FZN-2 (ustawiona na minimum)

 

Rośliny:

Anubias nana

Bacopa caroliniana

Microsorum minor

Lilaeopsis novae-zelandiae

Althernatera sp. red

Gałęzatka kulista

Mech

Duża trawa wysoka na tył (taka gruba i mięsista - zapomniałem nazwy).

Pływająca pistia

Korzeń preparowny z sklepu akwarystycznego

 

Podłoże:

Tetra complete substrate 1,5 cm

drobny jasny żwirek 3 cm

 

Akwarium 30 dni, start z Tetra Safe oraz z bakteriami w kapsułkach do filtra.

Ryby wprowadzane stopniowo co kilka dni po 2, 3 sztuki po dwóch tygodniach od startu akwarium.

 

Nawozy:

zacząłem podawać kilka dni temu:

Easy Carbo 1 ml dziennie

Potas 1 ml dziennie

 

Pozdrawiam

Mateusz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadkiem nie jest to Twój drugi temat dzisiaj-o tym samym ?

Nie do końca. W dziale dla początkujących udzielono mi informacji na temat obsady, ale nie o oświetleniu. Jak pewnie zauważyłeś usunąłem tutaj informacje na temat ryb, ponieważ tu chciałbym zasięgnąć porady co do oświetlenia i jego optymalizacji względem roślin. 

Nie do końca. W dziale dla początkujących udzielono mi informacji na temat obsady, ale nie o oświetleniu. Jak pewnie zauważyłeś usunąłem tutaj informacje na temat ryb, ponieważ tu chciałbym zasięgnąć porady co do oświetlenia i jego optymalizacji względem roślin. 

 

Właśnie znalazłem Twój post odnośnie oświetlania akwarium ("Oświetlenie odpowiednie dla roślin") . Znalazłem tam odpowiedzi na wszystkie swoje pytania;) Przepraszam za mnożenie wpisów.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...