Jump to content

kuzin
 Share

Recommended Posts

Cześć. Mam problem ze swoimi gurami dwuplamistymi złotymi. Mianowicie kupiłem harem 2+1 i problem jest w tym, że rybki non stop ze sobą walczą. Myślałem, że w sklepie pomylili się i dali mi dwa samce, więc dokupiłem dzisiaj dwie niebieskie samice i problem dalej jest ten sam, z tym, że nowe(młodsze) samice uciekają i chowają się w gąszczu nurzańca. Walka polega na "całowaniu się" rybek. Jak temu zaradzić? Jeśli się nie da zaradzić, to po prostu musi tak zostać?

Link to comment
Share on other sites

Gurami tak mają. Ustalają hierarchię. U mnie pomogło zwiększenie liczby samic. Z 2 do 4. Agresja rozłożyła się równomiernie. Tylko samiec podczas opieki nad gniazdem potrafił wszystkie samice przegonić.

Dobrze jest również zapewnić dużo miejsc do ukrycia. Gurami lubią pływać w zakamarkach między roślinami i mimo swoich gabarytów potrafią wcisnąć się w zadziwiające miejsca.

Link to comment
Share on other sites

Tak jak don_Vall napisał Gurami tak mają niestety u mnie w 240L musiałem po prostu oddać jedną z samic komuś bo była po prsotu tak agresywna że nawt po podniesieniu liczby dawała wycisk reszcie do tego stopnia że tak mi jedna z samic poturbowała że musiałem ją do 10l przenieść bo była taka pobita. Po usunięciu tej agresywnej wszystko na razie jest ok.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam problem z agresywnym samcem gurami mozaikowego który pomimo 3 partnerek w zbiorniku wszystkie gryzie i goni,mało tego po kilku dniach od wpuszczenia zrobił gniazdo i zastanawiam sie jak ma do czegoś dojść jak przegania samiczki. Nie wiem co zrobić aby było normalnie a samiczki pokazywały swoje wdzieki a nie chowały sie gdzieś po kątach

Link to comment
Share on other sites

Moja akwarium było za małe dla takiej obsady. Może gdyby to nie było sumatrzańskie to może, może....

Gurami sprzedałem. Udało mi się jednak odchować jedną lub dwie sztuki mimo apisto za współlokatorów... Widać było, ze rybki nie mają zbyt właściwych warunków dla spokojnego życia. Gdyby akwarium miało dno 150x50 to może by dały radę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...