Skocz do zawartości

Dziwny zapach wody


halabard
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od miesiąca mam akwarium 60l. Woda stała 2 tygodnie, a później partiami zarybiałem akwa. Początkowo miałem problem z wodą gdyż była mętna wręcz mleczna. Okazało się że mam za słąby filtr, kupiłem nowy i mętność znikła.

 

 

Teraz mam problem z zapachem wody.. Ma dość specyficzny ni to ziemisty ni to stęchlizna.. Podmieniam wodę regularnie co tydzień. Sąsiad awkarysta polecił mi podmianę 50% wody ale.. nic to nie dało. Resztek pokarmi nie ma, ani żadna rybka mi nie padła..

 

Używałem wcześniej preparatów Tropical BactoActive oraz Tropical Aqua Care Esklarin Aloe vera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako pierwszą rzecz proponuję kupić testy kropelkowe i zmierzyć parametry wody zanim użyjesz jakichkolwiek preperatów. Co do zapachu to może masz za dużo rybek?

 

Te testy kropelkowe to na azot? A co do ilości rybek to mam 13 i 3 ślimaki

Edytowane przez halabard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rybek raczej nie masz za dużo- chyba, że to dorosłe oskary :) . Co do testów to sprawdziłbym no2, no3 i amonie ( nh3/nh4 ). Kupisz raz i starczą Ci na długi czas.

 

sądzę, że jeżeli byłoby coś nie tak z azotanami itp. to rybek już bym nie miał.. Rybki mają 3-5cmy :)

 

A co do testów to jaką firme mi polecasz? :) I jaki jest przybliżony koszt? Wiem że jest wujek google i tematy na temat preparatów są, ale tyle ile użytkowników tyle opini..

 

Mam jeszcze jedno pytanie. Jaki zapach powinna mieć woda akwariowa? Wiadomo są roślinki itp itd.

 

Osobiście mam moczarki, trawe wodną, mecz wodny i jedną z koszyczka ale szczerze nie wiem co to za gatunek (facet co mi sprzedawał był nieogarniety)

Edytowane przez halabard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic na razie nie kupuj wszyscy opierają się na wydawaniu kasy, opisz dokładnie swoje akwarium , jak zakładałeś ,!!! podłoże !!! , wydajność filtrów , temperatura, jakie ryby i nie używaj żadnej chemii, jaką wodę lejesz  

 

Regulamin 6.1. Mapet

Edytowane przez Mapet
Regulamin 6.1.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

nic na razie nie kupuj wszyscy opierają się na wydawaniu kasy, opisz dokładnie swoje akwarium , jak zakładałeś ,!!! podłoże !!! , wydajność filtrów , temperatura, jakie ryby i nie używaj żadnej chemii, jaką wodę lejesz  

 

Regulamin 6.1. Mapet

 

żwirek biały 4 worki i 1 worek czarnego. zalałem troche wodą z kranu i dodałem roślinki, trawa, mech, jedna z koszyczka (nazwy nie pamiętawm) i moczarki i kokos. dolałem wody do końca. Całem preparaty Esklarin Aloe Vera firmy Tropical zgodnie z zaleceniami na opakowaniu oraz BactoActive.

 

Woda stałą 2 tygodnie i zacząłem partiami zarybiać. Najierw 4x danio czerwone, 2x prętnik (szukam samicy), 2x kirysek, 2x tetra kolor. Później w kolejnem partii 3 ślimaki i 3 platki. Później jeden piskorek i dwa zbrojniki.

 

A co do filtrów: AQUAEL FAN 1 PLUS 320l/h oraz JKA-IF303 400l/h

 

Temperatura 26 stopni

 

Jak na razie nic nie robie i uważam, że zapach wody powoli sie ulatnia i ginie

Edytowane przez halabard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtra na razie nie czyszcze.. akwarium mam prawie 2 miesiące. Z czego mi wiadomo to czyści się raz w roku w odlanej wodzie z akwarium i bardziej sie płucze niż czyści aby nie zniszczyć bakterii na powierzchni filtrującej :P

 

hmm a moze to nie zbrojnik? bo raczej sąsiad akwaryusta niedawałby mi coś coby nie pasowało do mojego akwarium

 

Tak tak prętniki to dwa samce - następnego dnia miałem dostać samice ale jak na razie to dzisiaj nie mają:/ biegam i szukam i nie moge znaleźć nigdzie samicy :( Bo samce zlekka sie tłuką

Edytowane przez halabard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...