Skocz do zawartości

Zły start akwarium 120 L


Stomp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

 

Odkupiłem od znajomego akwarium za małe pieniądze z grzałką filtrem wewnętrznym - trzema sumami glonojadem pyszczakiem i dwoma pielęgnicami, musiałem przewieźć to akwarium wraz z rybami kawał drogi 

więc od razu po wejściu do domu napełniłem je kranówą i tu już pierwszy błąd, później wpuściłem rybki.

 

Po dwóch dniach oddałem pyszczaka i pielęgnice do sklepu, kupiłem 10 x danio, welonke i węgorka.

 

Wsadziłem do tego dwa korzenie torfowe oraz jednego dużego i małego anubiasa. 

 

W wodzie zrobiło się mleko, musiało tak być jak teraz czytam forum to głupieje każdy pisze co innego.

 

Wczoraj kupiłem filtr aquarel multikani 800 z pojemnikiem zeomax oraz bioceramax 600,  do tego również wsadziłem kurtynę napowietrzającą oraz napowietrzacz.  Na chwile obecną działają dwa filtry zewnętrzny i wewnętrzny mocno napowietrzam wodę. 

 

Proszę o radę co zrobić aby akwarium zaczęło działać prawidłowo.

 

Źle zrobiłem że nie poczytałem wcześniej wydawało mi się że jest to prosta sprawa w każdym bądź razie teraz muszę coś na to poradzić,  proszę nie pisać odpowiedzi typu trzeba było czytać itp. itd.    Bo doskonale zdaję sobie z tego sprawę.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy da się w jakiś sposób przyspieszyć proces dojrzewania wody, ew wlewać odstanej podmieniać itp. Czy po prostu nie da się w żaden sposób przyspieszyć tego procesu, czytałem że niektórzy dodają soli, albo wody mineralnej, nie wiem co o tym myśleć za dużo informacji jak na jeden dzień przyjąłem już na temat startu akwarium.

 

Rybki mają się dobrze są już w takiej wodzie prawie tydzień,  czy powinienem wyłączyć oświetlenie na cały czas. 

Oczywiście na samym początku wlałem uzdatniacz jak i bakterie

Edytowane przez Stomp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz czy filtr u kolegi chodził cały czas czy kupiłeś "suchy" ?? 

I czy masz może możliwość zrobienia testów wody? 

 

Filtr otrzymałem bez gąbki, ale rybki były w wodzie z akwarium które działało. Przy czym źle zrobiłem bo wodę wylałem bo była bardzo brudna a rybki wsadziłem do świeżej test mogę zrobić mogę pojechać do sklepu i kupić nawet teraz tylko jaki kupić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dojrzewanie akwarium to w pierwszej kolejności rozwój bakterii które rozkładają niechciane związki do NO3 tak by spadło przynajmniej NO2 do zera i doprowadzenie innych parametrów do ładu - ph, KH, GH i macro i microelementy. Teraz to już trochę po ptakach - ale jak już ryb nie da się oddać ryb to chociaż jakiś biostarter by się przydał - każdy ma ten temat swoje zdanie - jedni są za, inni przeciw, inni nie mają doświadczenia. 

 

Ale generalnie więcej informacji by się przydało, Generalnie wszystko jest ważne + jakieś zdjęcie poglądowe. 

 

Tak jak się pisze, że przez pierwszy miesiąc od założenia świeżego baniaka on dojrzewa i dopiero potem stopniowo się wpuszcza ryby - to nie znaczy że akwarium jest dojrzała - ale już coś tam jest zaszczepione i jest ta podwalina :) Potem jeszcze ten czas trwa jeszcze kilka kolejnych miesięcy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też popełniłem ten błąd przy swoim pierwszym baniaczku. Ja wybrnąłem z tego tak że przede wszystkim posadziłem sporo roślin. Co tydzień podmianka wody ok 30% + bacto active  najlepiej żebyś zrobił testy wody bo nie wiadomo jakie ryby możesz trzymać albo przynajmniej sprawdził parametry wody na stronie wodociągów. Mi się udało uchować wszystkie rybki bez poniesienia strat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dzisiaj test na No3 "Zoolek"  robiłem go dwa razy z niedowierzaniem raz test wody w akwarium a raz test wody z kranu i stężenie No3 jest na poziome 130mg/l    albo test jest średni, a może jednak faktycznie tak to wygląda. Rybki jak narazie się mają dobrze,  

 

Zdjęcie ( aranżacja bardzo słaba na chwilę obecną)  po zakupie filtrów i innych akcesoriów na więcej rzeczy pozwole sobie po wypłacie :)

 

http://img17.imageshack.us/img17/1417/gisk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak pH masz 7,7 , NO2 <0,018mg/l, NO3 41,8mg/l, twardość ogólna 11,5 czyli woda średnio twarda. Teraz wiesz jakie masz parametry wody i poczytaj przede wszystkim o rybkach które masz i chcesz mieć czy twoja woda może im zapewnić optymalne warunki.  Co do wody demineralizowanej to jak najbardziej jest to woda destylowana i zapłacisz za nią grosze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...