Skocz do zawartości

Problem z oświetleniem


bronek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam akwarium narożne o promieniu 67cm i wysokości 52cm i chciałbym, aby było bogate w rośliny (coś w rodzaju akwarium holenderskiego). Nie mogę sobie jednak poradzić z zamontowaniem tak dużej liczby jarzeniówek, aby dostarczyć wymaganą ilość światła do tego typu akwarium (185L). Proszę o pomoc i czekam na ewentualne pytania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś zamontować na przodzie świetlówkę T5 28W, tuż za nią 24W, później możesz dodać 15 W T8, i na tył 8W T5 to razem da 0,4, tylko że problem będzie z statecznikami, mógłbyś podać wymiar pokrywy (tak odliczając po 2 cm z każdej strony ) mniej więcej w środku? Oraz podaj wymiary od przedniej szyby aż do końca (nie wiem czy mnie rozumiesz) mógłbyś również spróbować z taśmą Led i paroma świetlówkami. Wpadłem jeszcze na pomysł aby dać od przodu: T5 28W, T5 24W, T5 24W(te krótsze 44cm) i z tyłu świetlówki kompaktowe, trudno przy zbiorniku narożnym zamontować odpowiednie oświetlenie ale możesz też zrobić tak że na przodzie będą rośliny wymagające a z tyłu mało wymagające, przy tych świetlówkach jakie podałem wyżej twoje oświetlenie wyniosło by również 0,4 W/L, więc jeszcze trochę za słabe ale można dołożyć taśmę led lub tak jak napisałem świetlóki kompaktowe

Edytowane przez jongover
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, czy dobrze pana rozumiem, gdy mówi pan o odliczeniu 2cm, ponieważ podałem na początku promień równy 67cm, więc po odliczeniu byłoby to 65cm. W najszerszym miejscu klapy jest 95cm, a od brzegu akwarium do owej najdłuższej linii jest 20cm. Podsyłam zdjęcie do "rekonstrukcji" klapy: http://oi42.tinypic.com/2zs185c.jpg 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...