Skocz do zawartości

Obsada 450 L pielęgnice


ZabójczyZabójca
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Proszę o pomoc w wyborze obsady do akwarium 450 l.
Interesuję mnie kilka gatunków:
- Pielęgnica meeka
- Pielęgnica miodowa 
- Pielęgnica Ramireza/Kakadu 
- Pielęgnica Zebra 
- Akara niebieskołuska
- Akara pomarańczowopłetwa
- Zbrojniik niebieski/lamparci
- Kiryski spiżowe/lamparcie ?
- Bocje wspaniałe 
Zaznaczam, że nie chce tych wszystkich gatunków w zbiorniku, bo wyszłaby z tego niezła zupa. Nie wiem, które gatunki mogłyby ze sobą żyć w zgodzie, nie mam za bardzo pomysłu ile rybek z jednego gatunku( i ile gatunków maksymalnie pielęgnic w 450 l) wrzucić do akwarium np. 6 meek, 4 niebieskołuskie? - nie wiem.
Moglibyście napisać jaką obsadę do akwa 450 l wybralibyście z tych gatunków co podałem, i po ile sztuk? Trochę czytałem o obsadach dla większych akwariów, ale są duże rozbieżności co do tego ile gatunków i ile sztuk ryb.
Jeśli macie jakieś sugestie, pomysły, proszę śmiało piszcie. Może jakieś inne gatunki pasują do wyżej wymienionych.
Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Para niebieskołuskich i para zeber. Ewentualnie para meeki. Z głową porozmieszczać dekoracje by ryby obrały według nich rewiry. I tak będą dymy podczas tarła ;)

 

Sent from my BlackBerry 9900 using Tapatalk

 Tak mało rybek w 450 l? Myślałem, że jednak będzie trochę gęściej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Tak mało rybek w 450 l? Myślałem, że jednak będzie trochę gęściej.

Rocio (niebieskołuskie) to są duże ryby, zebry są zaś agresywne.

 

 

W 450L (150x50dno) widzę max 3 pary średnich pielęgnic (Sajica + Miodowe + Meeka) do tego stadko mieczyków lub molinezji żaglopłetwych.

 

 

Gibbicepsa nie kupuj. Ma szybką przemiane materii, syfi i rośnie za duży na to akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rocio (niebieskołuskie) to są duże ryby, zebry są zaś agresywne.

 

 

W 450L (150x50dno) widzę max 3 pary średnich pielęgnic (Sajica + Miodowe + Meeka) do tego stadko mieczyków lub molinezji żaglopłetwych.

 

 

Gibbicepsa nie kupuj. Ma szybką przemiane materii, syfi i rośnie za duży na to akwarium.

A jakby tak dać zamiast mieczyków Ramirezy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...