Skocz do zawartości

Nowa odsłona - ogólne wielogatunkowe - w kierunku BW Ameryka Południowa


karwos00
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przy takiej obsadzie jaką masz, wątpię żeby filtracja była zdolna zbić Ci no3 i po4 do zera. Skoro rośliny rosną, to cudów nie ma, muszą coś konsumować, a pierwsze w kolejności są właśnie makroelementy. A jeśli faktycznie makro masz na 0 albo bliskie zeru, to wrzucenie kulek nawozowych, bogatych w żelazo i mikro, może się bardzo brzydko skończyć, taka jest moja skromna opinia.

Edytowane przez Asteroth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testy nie kłamią - SERA kropelkowe - jak nawoziłem było ok 10-20 NO3 i ok 0.5-1 PO4. 

Przestałem nawozić ok 2-3tyg temu - czasami dodam troche potasu jedynie. 

1 kulkę wrzuciłem - leży na dnie i powoli nasiąka - rozpada się powoli na drobny pyłek i włoski torfu. Kulki to drobnoziarnista glina + troche torfu, macro i Fe. 

Zobaczymy co z tego będzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzilo mi raczej o produkcje macro przez obsade. Zastanawiam sie czy nawozic wogole BW. Jak to z tym jest.

Piszesz pewnie o problmach z glonami. Ich raczej sie nie boje bo od czasu dodania galezi, szyszek, i liści są raczej w odwrocie.

 

Wysłane z mojego LG-E610 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to z tą gliną będzie problem - u mnie niczego nie idzie kupić niestety. Ale będę miał to na uwadze. Zmierzę dzisiaj parametry i sprawdzę i ile podniosły się parametry po dodaniu 1 kulki - ale wątpię żeby to było zauważalne. Kulka rozpadła się do płatków - piskorkom się chyba spodobało bo już w pobliżu zaczęły buszować - jeszcze trochę głośno i widno w pokoju ale widać jak przemykają w pobliżu. 

 

Aktualizacja:

Po dodaniu 3 kulek nawozowych (produkcji nie wspomnę) - i ich rozpadzie - po 5 godzinach zbadałen NO3 i PO4 

 

Oba identyczne wyniki jak poprzednio - czyli zero lub w jego granicach. 

Każda kulka w 10-15 min rozpadła się zajmując ok 3-4cm2 - neony pływające przy dnie i piskorki nawet te przelatujące po dnie nie wzbijają tumanów gliny. 

Jednak są to kulki nawozowe - glina +piach+macro+Fe - nie wiem w jakich proporcjach

Wątpię żeby czysta glina też się tak rozpadała w wodzie. 

 

Podpowiedzcie czy glina "garncarska" jest ok ?? Taka kupiona na allegro na przykład. Jeżdżenie po kopalniach, kopanie itp zajmie mi tylko czas który wolę spożytkować na inne rzeczy. Wolałbym ją kupić. 

Chcę konkretnie zagracić dno by jak najbardziej przypominało naturę z jej syfkiem na dnie. 

Edytowane przez karwos00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...