Skocz do zawartości

Krewetkarium 25L.


STiFF
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam akwarium 25 L prostokątne. Chciałbym zrobić w nim krewetkarium, na które mogę wydać około 100-150zł. Wyposażenie które posiadam na daną chwilę do tego akwarium to :
1. Pokrywa z 1 wejściem na żarówkę.
2. Filtr Aquaela Fan Mini Plus.
3. Grzałka Aquaela.
Prosiłbym o prsedstawienie swoich propozycji co do ustroju, zaaranżowania tego krewetkarium. Z góry dziękuję i pozdrawiam ; )

Wysłane z mojego MT11i przy użyciu Tapatalk



Pomoże ktoś ? ; )

Wysłane z mojego MT11i przy użyciu Tapatalk

 

  

Staraj się trzymać regulaminu. 

Edytowane przez Gagatek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze jakie krewetki ?. 

Po drugie możesz sobie pooglądać krewetkaria innych . 

  

 

Jeśli Rc krewetki to kup jakieś mchy ,wątrobowce ,korzeń ,lignit  co wolisz . Podłoże może być piasek .Popytaj na forum czy ktoś w sprzedaży nie ma  i wszystko  może cię grosze wynieść :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim 25l zbyt wiele nie zmieścisz ,piasek miałam z budowy ,korzenie z lasu a kamienie też można znaleźć odpowiednie .Kupisz mech i krewetki :).  Spytaj Sławka121 on ma wszystko co Ci potrzeba ,powie Ci ile cię wyniesie kupno wszystkiego i doradzi .  

 

 Edit: No tak jeszcze pokarmy i testy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś ,że masz 100-150zł więc Ci napisałam jak tanim kosztem zrobić krewetkarium :).Jeśli byś miał mchy lub wątrobowce to ci nawóz jeden by wystarczył albo wcale  :)

Korzenia bym poszukała ,kamieni kupiłam całą reklamówkę za 5 zł u nas i mogłam sobie wybrać jakie chcę . Mech nawet i może ktoś też by Ci oddał za free ,nie raz są oferty . 

To tyle ,jak Ty chcesz nie wiem jaki rośliniak to i sprawdź jakie masz światło ,wtedy wydawaj na nawozy i resztę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

mchy i wątrobowce to jakie takie nawet ładne a nie wymagające

Praktycznie wszystkie, no może poza javą mi się ona akurat nie podoba ale rosnąć na pewno będzie też ;) U mnie przy 11W/30l spokojnie rosły pelia, subwasertang, taiwan, christmas, gałęzatka. Chyba tylko Phoenix padł, ale to też po czasie przez moje zaniedbanie.

Co do nawozów to carbo i jakieś mikro i makro, nie daj się na początku przygody z akwarystyką namówić na sole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym prosić o propozycje roślin do krewetkarium LT, bo chyba takie zrobię.

 

Wysłane z mojego MT11i przy użyciu Tapatalk

 

 

 

Mam bardzo ważne pytanie. Czy z takim nawożeniem : Carbo + kulki gliniano-torfowe. Bez, podkreślam bez mikro i makro nawozu takie rośliny jak : subwassertang, flame moss, galezatka kulista, eleocharis acicularis dadzą radę ? Z góry dziękuję i pozdrawiam ; )

 

Wysłane z mojego MT11i przy użyciu Tapatalk

 

 

6.2. Jeżeli czas od napisania ostatniego postu nie przekracza 24h, oraz nie został on poprzedzony postem innego użytkownika, należy używać opcji „edytuj”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...