Skocz do zawartości

Zestaw 112 l - jako pierwsze akwarium?


anaveronika
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zajrzałam tu dziś po raz pierwszy i już widzę jak pochopnie zgodziłam się na akwarium dla dziecka. Od razu dodam, ze jestem kompletnie zielona w temacie akwarystyki a akwarium u kogoś widziałam ze 3 razy w życiu. Czy taki zestaw http://allegro.pl/akwarium-112l-ap-czarne-mega-wyposazenie-pro-2-i3606325391.html będzie już kompletny jeśli chodzi o wyposażenie? Czy coś do tego jeszcze trzeba dokupić? I czy te 112 l to nie za dużo?

Jeszcze nie zastanawiałam się nad roślinami i rybkami, tzn. ma być zielono a ryby kolorowe  :) ale biorąc pod uwagę ile pracy mnie czeka i czasu to zajmie to doczytam odpowiednie działy. 

Proszę o podpowiedzi.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam akwaria proste, a nie profilowane. Proste są też tańsze i nie zniekształcają obrazu :) Akwarium 112l to chyba najlepszy litraż dla początkującego. Zestaw  najlepiej skomponować samemu, w większości zestawów na allegro wyposażenie to chiński szajs.

Ze standardowymi pokrywami buszu roślinnego mieś raczej nie będziesz (chyba że rośliny cieniolubne), ponieważ pokrywy te maja słabe oświetlenie. Poczytaj najpierw podklejone tematy w tym dziale. O obsadach znajduje się dział na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

 

Na początku polecę sklep Trzmiel. Sam robię w nim zakupy, jak i kilku moich znajomych. 

 

Filtr w tym zestawie jest dość lipny, więc szykuj się na nowy. Co do podłoża, poczytaj forum. Jest wiele opcji, to samo tyczy się obsady. 

I następna ważna informacja - jaką masz wodę w kranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kształtu to się nie upieram, może być prostokątne, po prostu wydawało mi się, że profilowane ładniej wygląda. Czy mam rozumieć, ze powinnam mieć takie same składniki jak w zestawie, tylko ich moc ma być inna? Czyli kupić samo akwarium i oddzielnie pokrywę z mocniejszym oświetleniem? Próbowałam poczytać tu o oświetleniu ale nic z tego nie rozumiem, T5, T8 czarna magia. Obawiam się, ze wszystkie części kupowane osobno będą za małe/za duże/nie pasujące do siebie. A wodę mam z własnej studni ale jest twarda i szybko robi się kamień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium 112l ma pokrywę 2x18W T8 można w zamian zamontować oświetlenie T5 o większej mocy (cienkie świetlówki) w tej pokrywie (zestawy gotowe dostępne na aledrogo ) ,potrzebujesz jeszcze grzałki ok 75 - 100 W i filtr i tu zaczyna się zabawa :) dostępne są filtry zewnętrzne (kaskady ,kubły) jak i wewnętrzne .

Po pierwsze jaki masz budżet na akwarium ,po drugie nie kupuj zestawów bo się nie opłaca i są niepraktyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium 112l ma pokrywę 2x18W T8 można w zamian zamontować oświetlenie T5 o większej mocy (cienkie świetlówki) w tej pokrywie (zestawy gotowe dostępne na aledrogo ) ,potrzebujesz jeszcze grzałki ok 75 - 100 W i filtr i tu zaczyna się zabawa :) dostępne są filtry zewnętrzne (kaskady ,kubły) jak i wewnętrzne .

Po pierwsze jaki masz budżet na akwarium ,po drugie nie kupuj zestawów bo się nie opłaca i są niepraktyczne.

No koledzy możecie kontynuować temat :) ...

Sam znalazłem teraz ten sklep Trzmiel i bywam w jego okolicach przejazdem więc jak juz sie zdecyduję to pewnie wejde i zakupie.

Ceny widzę mają tam spoko.

Ja na allegro znalazłem ich inny zestaw http://akwarystyka-sklep.na.allegro.pl/akwarium-112l-proste-buk-full-zestaw-pro-2-i3602741827.html

 

Jak wczesniej sugerowaliście oświetlenie T5 to tutaj widze znów sporo rozwiązan na jedną czy dwie żarówki http://akwarystyka-sklep.na.allegro.pl/index.php?id=7219098&category=78656

 

Chciałbym mieć akwarium z duzą liczbą roślinek:) Choć przyznam

Jak juz czytałem wczesniej zestawy sa lipne więc mając ich stronki czy aukcje allegro możecie sugerować zakuy.

Chciałbym zacząć akwarium najepiej 112l ale jeśli to nie będzie możliwe z racji budzetu tj. ok 500-600 zł będe musiał skorygowac plany.

Edytowane przez Karlik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium 112l ma pokrywę 2x18W T8 można w zamian zamontować oświetlenie T5 o większej mocy (cienkie świetlówki) w tej pokrywie (zestawy gotowe dostępne na aledrogo ) ,potrzebujesz jeszcze grzałki ok 75 - 100 W i filtr i tu zaczyna się zabawa :) dostępne są filtry zewnętrzne (kaskady ,kubły) jak i wewnętrzne .

Po pierwsze jaki masz budżet na akwarium ,po drugie nie kupuj zestawów bo się nie opłaca i są niepraktyczne.

 

W zasadzie to ciężko powiedzieć jaki mam budżet.  Dobrze by było zmieścić się  w tysiącu, ale im mniej tym lepiej ;)   

Czy taka pokrywa może być http://akwarystyka-sklep.na.allegro.pl/pokrywa-do-akwarium-80x35-cm-t5-prosta-i3606321350.html ? 

a filtr np taki http://akwarystyka-sklep.na.allegro.pl/filtr-wewnetrzny-aquael-fan-2-plus-akwarium-do150l-i3634666171.html

a grzałka http://akwarystyka-sklep.na.allegro.pl/grzalka-z-termoregulacja-easyheater-150w-aquael-i3562070131.html

 

 

Czy mogę prosić byś mi napisał jakieś konkretne propozycje co do poszczególnych sprzętów?  Ofertę sklepu Trzmiel obejrzałam. Ceny wydaja się być OK.  Zaglądałam tez do kilku sklepów warszawskich i tamte ceny trochę mnie przeraziły. Ale prawda tez jest taka, ze nie znam marek jakie sprzedają i nie umiem tego porównać. Dlatego tez wydawało mi się, ze w takim zestawie wychodzi taniej. 

Edytowane przez Dunay
Teraz czytelniej to wygląda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium prostę 112 l + pokrywa 2x18w dołożyć oświetlenie dodatkowe 2x24w T5 ,filtr kubełkowy JBL e701 lub 901 ewentualnie jakiś aquel ,grzałka aquael  w sumię 250 zł akwarium ,filtr 250-270 zł grzałka 20 zł ,dodatkowe oświetlnie 110 zł w sumie 600 - 650 zł można się zmieścić reszta na podłoże ,roślinki ,rybki ,korzenie,kamienie zależy co się chce mieć ,ewentualnie można się zastanowić na butlą CO2 .

Proponuje poszukać można znaleść fajne używane zestawy z dobrym sprzętem w niskich cenach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Akwarium prostę 112 l + pokrywa 2x18w dołożyć oświetlenie dodatkowe 2x24w T5 ,filtr kubełkowy JBL e701 lub 901 ewentualnie jakiś aquel ,grzałka aquael  w sumię 250 zł akwarium ,filtr 250-270 zł grzałka 20 zł ,dodatkowe oświetlnie 110 zł w sumie 600 - 650 zł można się zmieścić reszta na podłoże ,roślinki ,rybki ,korzenie,kamienie zależy co się chce mieć ,ewentualnie można się zastanowić na butlą CO2 .

Proponuje poszukać można znaleść fajne używane zestawy z dobrym sprzętem w niskich cenach .

witam, po pewnych zastanowieniach kupie wszystko oddzielnie i wyszło mi tak: zbiornik 112 l,  filtr Aquael Fan 3 plus, grzałka z termostatem Comfortzone 150W, pokrywa z T5 24 W i dodatkowo do niej taka sama świetlówka. Puki co nie chcę filtra kubełkowego, bo nie mam go gdzie postawić, a jeżeli ten będzie słaby to wtedy będę myśleć co dalej. Mam nadzieję, ze to wszystko razem jakoś zadziała. 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek 24W powinno wystarczyć. Rośliny cieniolubne i będzie gitara. Dawanie mocnego światła na pierwsze akwarium to lekkie samobójstwo.

czyli proponujesz zrezygnować z dodatkowej świetlówki? W zasadzie to lepiej bo taniej, a druga sprawa to nie wiem czy bym sama umiała to zamontować. A co myślisz o filtrze? nie za słaby?

 

Zdania zaczynamy z wielkiej litery. Mapet

Edytowane przez Mapet
Regulamin 6.1.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...