Skocz do zawartości

Jaki zestaw wkładów?


Kirysio123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Baniak od dołu:

-Gąbka

-Keramzyt

-Bio ceramika

 Mamy filtrację mechaniczną+Bio I powinno być dobrze a u wlotu do węży założę gąbkę (w akwa) gruboziarnistą.

Pozbiera większe zabrudzenia.

Nie będę musiał często czyścić baniaków. :D

 

 

PS:A można kupić baniak bez wkładów.

Edytowane przez Kirysio123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baniak od dołu:

-Gąbka

-Keramzyt

-Bio ceramika

 Mamy filtrację mechaniczną+Bio I powinno być dobrze a u wlotu do węży założę gąbkę (w akwa) gruboziarnistą.

Pozbiera większe zabrudzenia.

Nie będę musiał często czyścić baniaków. :D

 

 

PS:A można kupić baniak bez wkładów.

Dokupisz sam słoik bez wkładów ale cenowo mała różnica.Ja mam 3 słoiczki i z pierwszego wywaliłem zeolit i pomieszałem z ceramiką a w jego miejsce kupiłem gęstą gąbke dedykowaną do tego modelu.Od dolu mam 2 gąbki srednie i gąbka gęsta i nad tym 2 słoiki ceramiki wymieszane z zeolitem,w ostatnim cienka gąbka przy wylocie żeby nie poszła jakaś drobina ceramiki.Dobrze kombinujesz z gąbką na wlocie na bank wydłuży czas miedzy kolejnymi przeglądami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki to tak baniak 1 od dołu : Gąbka gruba+cienka 2 50%keramzyt,50%bio cera i 3 baniak bio cera i pasek ok 1 cm cienkiej gąbki.

 

PS: nie masz problemów z wyciekami z pojemników na wkłady?

Edytowane przez Kirysio123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojemniki są szczelne,jak dokręcisz kluczykiem który jest w zestawie nic nie cieknie.Ja miałem problem tylko z pompą,mały ruch wężem i otworzyła się klapka co zasłania wirnik.Trochę za lekko to chodzi  (może to tylko u mnie tak jest),składając zwróć uwagę na to żeby pojemniki równo na siebie nachodziły,jak gwint złapie dobrze, to dokręć kluczykiem.Dużej siły nie trzeba i jest szczelnie,ważne by dobrze uszczelki posmarować smarem silikonowym (będzie w zestawie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...