Skocz do zawartości

seriousspl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was akwarystów, chciałbym abyście mi odpowiedzieli na 2 proste pytania, mianowicie :

 

- W moim akwarium jest troszkę według mnie mało wody, (widać ją po prostu, gdzie się kończy). Czy mogę dolać odstanej jeden dzień tak aby "przykrywa" zasłaniała ten niedobór?

 

I drugie pytanie:

 

Po świeżo założonym akwarium, na korzeniu pojawił się z leksza "biały nalot" Czytałem na wieluu innych forach, i tam pisze że to pleśń, że jest to naturalne, ale mnie to trochę nie pokoi - czy mogę po prostu np szczoteczką do zębów to umyć?

 

Z góry dziękuje za pomoc, a i jeszcze jedno:

 

Wczoraj do akwarium wsadziłem żabienca, z tyłu, i tło żeby ładnie wyglądało - jak myślicie, to dobry był pomysł? W moim akwarium znajdują się rośliny takie jak:

 

- moczarka

- rogatek sztywny (pięknie się przyjął, rosną już same następne)

- kabomba

- ludwigia czerwona

- żabieniec

 

Niestety, podejrzewam że ludwigia się nie przyjęła, chyba że to moje niesłuszne podejrzenia - raz na jakiś czas wypadną jej liście - nic poza tym. Moczarka sobie za filtrem "pływa" ładnie, ale się nie rozrasta - czemu tak jest?

 

Po odpowiedzeniu na te pytania można zamknąć temat, żeby nie powtarzać sytuacji wcześniejszej (za co przepraszam). Pozdrawiam, a i dodam że mam żarówkę energooszczędną 11W gwint E14, barwa taka "słoneczna", na "opakowaniu" nie pisze jakie to jest K, np 6500K. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz w instrukcji akwarium jaki maksymalny odstęp wody od góry akwarium. Najczęściej to 2 cm.

:roll: Skąd takie info ?

 

 

 

seriousspl śmiało lej wodę, tak, żeby pokrywa zasłaniała.

 

PS. Zmiana awka jak najbardziej na plus ;)

Edytowane przez Sławek121
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda ma 25 stopni celsjusza, to dobra temperatura? I ludwigia leży tak chodź by centralnie pod światłem, jest troche długa, może jak ją przytnę i zasadzę to przycięte obok to coś da rade zdziałać? Oraz jak doleje wody to ona trochę do góry pójdzie bo teraz jest lekko zagięta.

 

I dodam że światło świeci 5h dziennie.

Edytowane przez seriousspl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, posadziłeś te rośliny przedwczoraj, spodziewasz się że przez noc będziesz miał dżunglę?

Światło stopniowo wydłużaj, co tydzień o 1h, aż dojdziesz do 10 godzin.

O poziomie wody już Ci pisałem, ale chyba nie czytałeś. :oops:

 

Nie wiem skąd Nikodem wziął 2cm, ale ja do zbiornika aquaela miałem info żeby napełniać max 1cm od krawędzi (może dlatego że nie ma wzmocnień wzdłużnych).

 

Tylko nie wiedzieć czemu mam przekonanie że ktoś sobie z nas jaja robi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahr serio pisałeś? musiałem ominąć, więc przepraszam.

 

Dolałem jedną butelkę 0,5l i jeszcze trochę mało jest, w sensie że nadal widać to takie "niedopełnienie", więc jutro doleje jeszcze raz te 0,5l.

 

Gdzieś tu pisali że przez pierwsze 2 tygodnie po 5h, a potem co tydzień wydłużać o 1h. Czyli to nie prawda? tzn teraz w następnym tygodniu już 6h dać?

 

 

A i czy mogę tam jeszcze wsadzić naturalny kokosik? czy to będzie za dużo?

 

I co w końcu z tą moczarką i ludwigią - będzie z nimi ok? :(

Edytowane przez seriousspl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde panie Sławku ale mogę no ten... dolać tak po prostu kranówę od razu? czy poczekać te 24h? :D, czyli moczarke i ludwigie muszę usunąć? :(. W zamian tego jakie roślinki mogę dać? Aa i czy żabieniec przy takiej temp i takim oświetleniu będzie rósł prawidłowo?

Edytowane przez seriousspl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

dolać tak po prostu kranówę od razu? czy poczekać te 24h

Lepiej odczekaj te 24h i nie baw się w buteleczki 0,5l tylko odstaw więcej abyś jutro nie pisał, że dalej Ci brakuje i co zrobić ;)

 

 

czyli moczarke i ludwigie muszę usunąć?

Na to pytanie odpisał Ci AHR, czytaj ze zrozumieniem i z otwartymi oczami :D

@@ahr,

 

Kurde, posadziłeś te rośliny przedwczoraj, spodziewasz się że przez noc będziesz miał dżunglę?

Daj tym roślinom szanse ;)

 

 

żabieniec
to miejscowość. Jeśli chodzi o żabienicę to roślina niewymagająca dużego światła.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, gracjanna faktycznie byka strzeliłem xD. No ale wiesz.. w sumie to tylko ludwigia trochę liści traci a moczarka jakoś się tam trzyma z tyłu, a kabomba no hmm.. ni to rośnie ni obumiera, taki "stop".

 

Dobra, dam im szansę, temat można close.

 

Aa i bym zapomniał, teraz w poniedziałek wymienić już 20% wody czy jak rybki będą dopiero?

Edytowane przez seriousspl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...