Skocz do zawartości

Jak często podmiany przy takim filtrze?


wisniak165
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam akwarium 112l. Na początku zdychały mi danio, kupiłem testy na ph oraz kh i gh. Wszystko było już ok, lecz dziś zdechł zbrojnik niebieski.

Parametry wody :

ph 7,6

kh 14

gh 19

temperatura 25 stopni

 

Obsada:

- 1 zbrojnik niebieski (drugi dziś zdechł)

- 1 Piskorek Kuhla

- 2 mieczyki (1+1)

- 3 gupiki (1+2)

- 2 molinezje

- 2 danio

- 2 prętniki trójbarwne

- 4 kiryski

 

Myślę nad tym żeby danio oddać. Posiadam filtr firmy aquael 4,7W 320l/h. Dziś mama kupi testy na NO2 i NO3 o ile będą, jeśli nie to zamawiam na allegro. Wodę podmieniam co tydzień po 25%.

Moje pytanie. Czy ten filtr może być za słaby i być przyczyną śmierci zbrojnika? I czy robić częstsze Nie zauważyłem żadnych objawów choroby.

Edytowane przez wisniak165
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo za słaby filtr. Rozumiem, że to jest Aquael Fan-1. Ten filtr to max do 64l. Bardzo wysokie masz GH i KH, zbrojniki wymagają miekkiej wody. Przy takich parametrach dobrze się czują pyszczaki. Podmiany dobre ale zainwestuj w mocniejszy filtr.

Witam. Posiadam akwarium 112l. Na początku zdychały mi danio, kupiłem testy na ph oraz kh i gh. Wszystko było już ok(...)

Co mają testy do tego, że było ok, poza tym, że znasz parametry? ;-) Edytowane przez TLB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile możesz dać kasy na filtr, jeśli do 100zł to kup aquael multikani 800 powinien się sprawdzić ja założyłem kilka tematów na temat tego filtru i wyszło że wystarczy ja mam akwa 96l.

Moje tematy:

-http://forum.superakwarium.pl/topic/41207-jaki-zestaw-wk%C5%82ad%C3%B3w/

-http://forum.superakwarium.pl/topic/41189-czy-filtr-si%C4%99-sprawdzi/

Zajrzyj tam mam nadzieje że pomogłem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...