Skocz do zawartości

Start Akwa 45l i mały heniek


Kę3niak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W zasadzie to moje pierwsze (przemyślane) akwa, przed rozpoczęciem startu naczytałem się podstawowej wiedzy i ciągle doczytuje.

 

Akwarium podzieliłem na dwie wyspy:

-lewa strona

bazalt frakcja 5-10mm, 2 skałki dragon stone, phoenix  na kokosach oraz  korzeń z javą (bonsai)

 

-środek

piasek kwarcowy frakcja 0,2-0,5mm

 

-prawa strona

bazalt jak po lewej na nim pro soil 1litr dla małego heńka , rogatek i (chyba) żabienica i 3 skałki dragon stone

 

Zależy mi na wyglądzie akwa, nie chce mieć dżungli ^_^ . Po niecałych 3 tyg. pozbyłem się roślin"startowych" (5rogatków, 4moczarki ) oraz zacząłem zasiedlać akwa w gupiki 8szt oraz krewetki RC 10szt.

Od startu podaję

-carbo planta gainer 1ml/dzień

Po pierwszej podmianie 20%(po 1 tyg)

-ferro planta gainer

-aqua florin potassium 5ml/2tyg

 

Filtr: PAT Mini 24h/d skierowany w tafle nie płukałem go jeszcze

Oświetlenie: 1x15W T8 sylvania grolux z odbłyskiem + dorobiłem 1x13W T5 jakiś Philips 6500k z odbłyskiem zacząłem od 5h +1 h co tydzień  w sumie 0,62W/l

Podmiany co tydzień 20% kranówka odstana min. 12h + tetra aquasafe

 

Wczoraj tj. 3tyg zrobiłem testy JBL 6in1 (może nie są zbyt dokładne)

no3 50mg/l   :-?

no2   2mg/l     :-?

GH   14

KH     8

PH     7,5

 

Moje pytania :

1.Czy NO2 i NO3 na tym poziomie to normalne na początku?

2.Mały heniek rozsadzony co około 3cm ładnie sie zrasta jednak pojawiły się pojedyńcze brązowawe listki dlaczego?

3.Krewetki RC zrzucają pancerz od 4 dni co rano znajduję wylinkę czy to od złych parametrów?

4.Mały heniek na początku miał na sobie bąbelki teraz nie ma czy carbo mu wystarczy do utrzymania?

5.Czy napowietrzać akwa? Czy wystarczy ruch tafli.

6.Czy w razie potrzeby dosypania drugiego litra pro soil mogę to zrobić gdy już akwa jest zasiedlone?

 

Bardzo proszę o odpowiedzi zainteresowanych tematem :komputer: .

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...