Jump to content

Jakie akwarium?


KapitanBomba
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich. 

Kiedyś dawno dawno temu jakieś lat 5 posiadałem swój zbiorniczek 126l. Jednak z powodu dalekiej przeprowadzki sprzedałem go znajomemu. Dziś znów mnie naszła ochota na baniak i mam kilka pytań. W przeciwieństwie do poprzedniego baniaka chce aby ten był w pełni przemyślany robiony wolno i dokładnie niż wszystko na hura tak jak poprzednio.

A więc kuzyn ostatnio kupił kostkę 30x30x30 a Aquael-a i strasznie mi się przypodobało jednak chciałbym większe, wiec zacząłem szukać firm które się specjalizują w robieniu zbiorników na zamówienie i za 40x40x55 z optiwhite zazwyczaj chcą około 400 zł. 

I tak się właśnie zastanawiam czy zamówić sobie dość skromnie wyglądająca kosteczkę czy wybrać normalny wymiarowy zbiornik 140 lub 160 l bo cena zbliżona. 

Oczywiście kostka rodzi kolejny problem- oświetlenie ciężko znaleźć jakąś belkę do tego lub nawet  świetlówkę. 

I teraz pytanie jak sądzicie lepiej zrobić tą kostkę z OW  czy kupić standardowy zbiornik w całości z OW lub z tylko przednią szybą. Miejsca mam na akwarium takie czy takie pod dostatkiem.

Edited by KapitanBomba
Link to comment
Share on other sites

Jak ma się miejsce to najlepiej postawić możliwie największy baniak. Ma się wtedy większe pole manewru jeśli chodzi o wybór obsady no i można stworzyć ciekawszą aranżację niż w małym zbiorniczku. W większym akwarium również łatwiej o zachowanie stabilności parametrów wody. A czy wybierzesz OptiWhite czy zwykłego Float'a to już kwestia gustu i funduszy.

Link to comment
Share on other sites

No wiem że im więcej tym lepiej ale sam przyznasz że kostka ma ten urok gdyż jest zupełnie inna. Wszędzie albo w 90% w domach jest albo panoramiczne albo klasyczne akwarium a taka kostka to odmiana dla oka. Co do kostek znalazłem to http://allegro.pl/akwarium-optiwhite-kostka-45x45x45-6mm-wroclaw-i3606319519.html wielkością nie powala ale litraż całkiem całkiem 

Link to comment
Share on other sites

Ja jestem przeciwnikiem przedniej szyby profilowej, więc i tak bym polecił prostą. Tylko wiedz, że ta kostka mocno Cię ogranicza jeśli chodzi o obsadę. Podstawa zbiornika 45cm*45cm to dość mało. Wysokość niewiele tutaj daje. Chyba, że masz pamysł na jakiegoś roślinniaka w kostce, a żyjątka byłyby jedynie uzupełnieniem.

Link to comment
Share on other sites

No ile wymiarów tyle pomysłów szczerze mówiąc. Jeśli kostka no to oczywiście że więcej zieleni niż ryb, a w klasycznym przyjmę zasadę ,,zobaczymy co wyjdzie"

A tak na marginesie jak to jest z tymi oświetleniem czy t5 jest jakoś wydajniejsze od t8?

Edited by KapitanBomba
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...