Skocz do zawartości

[240l] Paletkowe wojaże . . .


MixEEr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym przedstawić swój zbiornik z paletkami . . . 

 

Setup:

Akwarium: 120x40x50h = 240l, widziane z 2 stron.

Oświetlenie: 2x30w T8,

Filtracja: Fluval 400,

Nawożenie: brak,

Podłoże piasek kwarcowy: 3-5mm,

 

 

na początku był to bardziej zbiornik BW, wyglądał tak:

wbgx.jpgUploaded with ImageShack.com

vd18.jpgUploaded with ImageShack.com

6n1i.jpgUploaded with ImageShack.com

58g6.jpgUploaded with ImageShack.com

 

po pewnym czasie, gdy roślin znowu było za dużo postanowiłem przerzedzić i zostało tak:

61yt.jpgUploaded with ImageShack.com

m6gf.jpgUploaded with ImageShack.com

 

 

obecnie w akwarium jest 5 paletek, z roślin głównie moczarka :cool: .

 

chciałbym dołożyć : 

-ok 7 kosiarek

-ok 15 kirysków

-ok 30 neonów

tylko boje się czy nie przywlekę jakiś pasożytów  :wacko:

 

zapraszam do komentowania  :komputer:

 

Pozdrawiam

 

Mikołaj

Edytowane przez MixEEr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wyglądało kiedy było całkiem zarośnięte. Teraz też rzuć coś pływającego i będzie ok, tylko ja bym położył inaczej korzeń znajdujący się po prawej stronie (ostatnie zdjęcie). W tej pozycji nie podoba mi się oglądany czy to z jednej, czy to z drugiej strony.

Kosiarek nie lubię, reszta obsady mi by pasowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z liśmi na dnie jest taki, że niestety ale syfu sie w nich gromadzi masa (cieższko go usuwać dodatkowo przy podmianach), co do pisti to usunąłem bo tak szybko rosła że w ciągu tygodnia zasłaniała cały baniak i nizej rosliny nie miały światła :)

 

-co do mikroskopu- nie mam :( ale chyba tak zrobie że rybcie do innego zbiornika najpierw dam, zaprosze kolege z mikroskopem, i dopiero wtedy do akwa tutaj. . . może jakaś propozycja obsady ?

 

chciałbym dołożyć : 

-ok 7 kosiarek

-ok 15 kirysków

-ok 30 neonów (może niebieskich)

 

czy będzie ok na to akwa ? (oczywiście plus 5 paletek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Karmione mrożonymi sercami wołowymi, solowcem, lasonogami na zmianę i liofilizowanym oczlikiem i solowcem. 

 

Chciałbym bardzo Browny - to moje ulubione!, ale nie mam pewnego źródła, te miałem 100% pewne i dlatego na nie się zdecydowałem, turkusów by nie było widać w ciemnej wodzie :( . . .  Poza tym cena była tak atrakcyjna że nie mogłem odmówić, ale za to są to sztuki przebrane, nie najładniej wybarwione. . . 

 

Pomarańcz super komponuje się na tle zieleni ;)

 

Ogólnie jestem z nich bardzo zadowolony ;D

 

Pisownia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup mrożony szpinak, jakąś mieszankę warzyw w stylu włoszczyzny, główkę czosnku, mrożone krewetki, płat dorsza i np kilka mrożonek w stylu dafni, krylu itp. Całość do blendera zmiksować (ale nie na papkę.. raczej wymieszać :P!) i do pojemników jak na kostki lodu. Jak zamarznie to do opakowań w zamrażalce. Jeśli nie masz takich kostkarek, to po prostu na płasko w blaty i będziesz sobie odłupywać. Tak sobie zrobisz zapas na pół roku. Mięchem nie karm. Kilka dni temu skończyło się szkolenie gdzie rozcinali dyski karmione mięsem - obraz nędzy i rozpaczy.  Z zewnątrz pięknie a od środka masakra.

 

Dyski są wszystkożerne, ale większość ich diety to pokarmy roślinne. Mięso ryb jest ewenementem na skalę światową, a mięso zwierząt stałocieplnych wymaga do strawienia enzymów i/lub temperatury ciała powyżej 30*C. Właśnie z tego powodu ludzie trzymają dyski w tak wysokich temperaturach. Dyski w naturze nie radzą sobie ze strawieniem takiego mięsa, bo po prostu nie trafiają go.. nigdy.

 

Jeśli Twoje ryby jedzą dużo, to dobrym wypełniaczem do takiej mrożonej karmy są też liście dębowe. Pomagają obniżyć kaloryczność.

 

EDYTA:

 

Tu masz od Michała Marcinkiewicza sposób na karmę. https://www.facebook.com/media/set/?set=a.584391331592367.1073741828.457347057630129&type=3

A TU masz zdjęcie gotowego miksu. Też z fb Michała: https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/1015082_584520421579458_773373637_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

mała aktualizacja ;)

niestety nie dorwałem lepszego aparatu więc zdjęcia z telefonu . . .  rybki mają się świetnie, niestety, znowu po kuracji metronidazolem, nie wiem, muszę mieć formy przetrwalnikowe, których wybić nie mogę, mimo odkażania filtra dalej co 2-3 miesiące robaki wracają   :evil::?:  ...

kwk1.jpg
7pz5.jpg
0nu9.jpg
3y5g.jpg
izd1.jpg
jp36.jpg
xfpww.jpg
qkiu.jpg
fw2p.jpg
ofyr.jpg
u7vs.jpg
rh05.jpg

natomiast w temacie morszczyzny . . . zalane, przeniesione, pływa co ma pływać, przeprowadzka bez strat :) a wygląda to tak . . . (film z przed tygodnia) . . .




wszelkie komentarze mile widziane,

Pozdrawiam!
Mikołaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...