Skocz do zawartości

Barwniaki czerwonobrzuche - pytanie


fiwus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od pół roku w moim baniaczku pływają barwniaki czerwonobrzuche; 2 samice i samiec. Jak do tej pory samice trzymają się razem i czasami ganiają samca, jednak bez żadnych uszczerbków na zdrowiu. Akwarium 160L gęsto porośnięte + kryjówki (kokos).

 

Są to ryby wielkości ok. 5cm

 

Tutaj moje pytanie do osób , które hodowały ten gatunek:

- jaka jest szansa na rozmnożenie ?

- czy trzeba im zapewnić dodatkowe warunki?

- czy można jakoś je "pobudzić" do działania?

 

Czekam na Wasze porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

  Tutaj moje pytanie do osób , które hodowały ten gatunek: - jaka jest szansa na rozmnożenie ? - czy trzeba im zapewnić dodatkowe warunki? - czy można jakoś je "pobudzić" do działania?

 

 

Opisz bardziej szczegółowo warunki panujące w twoim zbiorniku tzn. PH, temperaturę, wstaw kilka fotek.

 

 

 

Witam szansa jest zawsze, ale bardzo nikła, przynajmniej mi to się nigdy nie udało w tym gatunku.

 

Szanse są bardzo duże jeśli stworzy się chociaż minimalne warunki do rozrodu tych rybek, jest to gatunek według mnie bardzo płodny, kiedyś rozmnażałem je w 112L zbiorniku i  narybek bez odławiania z głównego zbiornika dorastał sobie spokojnie (oczywiście część po drodze "odpadała" ale tak 40-50% dorastało bez problemów)

Co ciekawe na pewien czas miałem w tak stosunkowo niedużym akwarium 2 pary i obie z powodzeniem składały ikrę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...