Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym i noszę się od dłuższego czasu z zamiarem założenia akwarium. Rozważam kilka opcji i proszę o sugestię.

Myślałem nad krewetkami samymi lub w połączeniu z  rybkami (choć domyślam się ze wtedy rybki musiałyby być drobne). Z racji zajęć jakie mam czyli pasieki i pracy normalnej zawodowej przez którą sporo czasu też spędzam w rozjazdach (częste wyjazdy w tygodniu np. na dwa dni z noclegiem poza domem) wiążą się z tym że akwarium nie dość ze dla początkującego musi być to jeszcze dość łatwe w utrzymaniu.

Z racji moich wyjazdów wiadomo że z ambitnymi rybkami muszę sobie darować ale na pewno są sposoby na posiadanie akwarium o które będę w stanie zadbać w wystarczający sposób.

Myślałem nad pojemnością tak w granicach 25l - 60l.

Jako wyzwanie dałem sobie naprawdę zrobienie tego wszystkiego ze smakiem by było i praktyczne i naprawdę estetycznie i stylowo wyglądające.

 

Tak na początek zastanawiałem się nad tymi skorupiakami: http://sklep.wodna-kraina.pl/c/9/krewetki-i-raczki.html

Zastanawiam się też czy zestawy w sklepach jakie są gotowe do kupienia są faktycznie godne polecenia, a może wy zaproponujecie gdzie można w dobry sprzęt się zaopatrzyć lub może u jakiegoś forumowicza zakupić czy też sprzęt czy też zwierzątka ( jestem z Gliwic, woj. śląskie)

 

Więc jakie rozwiązanie proponujecie dla osoby bardziej zapracowanej gdzie może zdarzać się po 2 lub 3 dni nieobecności w mieszkaniu w tygodniu.

 

Pozdrawiam :4-alc:

 

P.S.

Mimo późnej pory spokojnej nocki i dzięki z góry za rady i sugestie. Tak dla informacji: tematy ogólne z zakładania i początków akwarium już kilka przeczytałem :czytaj:  i taki tez jest mój poziom wiedzy : :facepalm:

Edytowane przez Dunay
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do raków:

http://www.superakwarium.pl/poradnik-akwarystyczny/raki-w-akwarium-id257.html

 

A może warto zastanowić się nad większymi krewetkami? Na przykład amano?

Jeśli zakładać akwarium, gdzie nie ma zbytnio czasu na opiekę, to wybrał bym raczej coś w stylu LT (akwarium low-tech). Pomocne okażą się też wyłączniki czasowe (światło) i karmniki dla rybek - pamiętając o "głodówce".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do raków:

http://www.superakwarium.pl/poradnik-akwarystyczny/raki-w-akwarium-id257.html

 

A może warto zastanowić się nad większymi krewetkami? Na przykład amano?

Jeśli zakładać akwarium, gdzie nie ma zbytnio czasu na opiekę, to wybrał bym raczej coś w stylu LT (akwarium low-tech). Pomocne okażą się też wyłączniki czasowe (światło) i karmniki dla rybek - pamiętając o "głodówce".

 

Dzięki wielkie za sugestie, temat i link mozliwie głęboko zgłębiłem.

 

Naprawdę byłbym wdzięczny za inne jeszcze sugestie co do założenia akwarium początkującego. Myślę ze do miesiąca ogarnę cały temat i jeszcze przed samymi zakupami popytam o gatunki by to wszystko było naprawdę przemyślane.

 

Zglębiam jeszcze temat roślinek by akwarium było maksymalnie holenderskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...