Skocz do zawartości

80x40x50 - uwagi co do obsady


Zarathan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

po pierwszych poradach jakie dostałem na forum czas na najważniejszy wybór

Akwarium będzie nietypowe bo 80x40 i wysokie na 50.

 

Po przeczytaniu setek opisów i propozycji w innych miejscach wiem trochę więcej ale mętlik pozostał:)

Zastanawiam się nad taką obsadą:

 

zbrojnik niebieski - 1szt

bocje siatkowane - 6szt

bystrzyk barwny 7szt

danio tęczowy 6 szt.

mieczyk Hellera 3 szt (2 samice) - a może lepsza parka?/

jeśli tak to może jeszcze platki (z 6 sztuk)

 

Chciałbym mieć ryby pływające na wszystkich wysokościach -zwłaszcza z powodu wysokośc-  nie chciałbym aby połowa akwarium pozostawała pusta, a nie jestem pewien czy te ryby będą pływać wszędzie czy trzymać się raczej dna.? zdaje się że platki mogą pływać blisko powierzchni, danio chyba też?

 

Zastanawiam się też czy nie zrezygnować z jednego gatunku (bystrzyki/danio/platek) w zamian za to zwiększyć ilość sztuk w pozostałych gatunkach (uwzględniając to co napisałem powyżej o pływaniu po całym akwarium)

 

Czy ktoś ma jakieś sugestie?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ryb, które wymieniłeś, to:

- zamiast zbrojnika w walce z glonami bardziej użyteczne byłoby stadko otosków,

- mieczyków i platek nie brałbym w ogóle, bo strasznie s....ją i wiecznie ciągną za sobą odchody dłuższe niż one same, a poza tym mnożą się na potęgę,

- zamiast bystrzyka barwnego wziąłbym barwieńca czerwonego, który jest bardzo podobną i spokojniejszą od bystrzyka rybką (bystrzyki barwne często wzajemnie się podgryzają),

- do zapełnienia strefy przydennej przydałoby się stadko jakichś kirysów, a na górną część np. pstrążenice lub drobnoustki.

 

Druga opcja: z tej obsady zostawiłbym bocje oraz dołożył jakieś razbory oraz harem gurami lub prętników. Akwarium we wszystkich strefach byłoby pełne życia.

Edytowane przez richter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...