Skocz do zawartości

[54l] CW Apistogramma borelli


locdog
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Zastanawiam się właśnie pomiędzy borelkami a trifkami. Możesz po krótce opisać oba gatunki? Który z nich Tobie bardziej się podoba i dlaczego? Które wykazują ciekawsze zachowania? Trzymasz w takim baniaku harem 1+2 czy parkę?  :) Będę wdzieczny.

Edytowane przez Aisulim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie 1+2, ale w takim zbiorniku zalecam tylko parkę trifasciat jak i borelli.
Samiec jak już dobierze sobie jedną samice to druga jest potem cały czas gnojona i rzadko kiedy wypływa z ukrycia.
Ogólnie oba gatunki to spokojne względem innych ryb pielęgniczki.
Borelli bardziej mi się podobały. To był jedyny gatunek apisto, który hodowałem najdłużej.

Edytowane przez locdog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info locdog. Tak też myślałem, że parka na takie akwa będzie wystarczająca. Rozumiem, że i u trifek i borelek wygląda to podobnie i lepiej by było jakbym kupił dwie samice i dał możliwość wyboru samcowi, więc zakup samej parki jest lekko ryzykowny? Planowałem zakupić w Discusie tyle, że jestem spoza Warszawy i później może być problem z pozbyciem się niechcianej samiczki. Nie orientujesz się czy w Discusie robią wysyłki PKS/PKP (gdzieś czytałem, że chyba tak).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że strasznie to widać, ale może to tylko moje odczucie :)

W akwarium najbardziej podoba mi się ten syfek, nie ma takiego "picuś glancuś" jak w roślinniakach, tylko jak w naturze, glony na korzeniach, roślinach, brązowiejące liście, ogólnie jestem pełen podziwu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

Czyli jednak nie pokusiłeś się o 3 samce?

Chyba słuszna decyzja, ale ciekaw byłem czy się odważysz i czy w tak niedużym baniaku dałoby to radę funkcjonować :)

 

Pley mi to odradził.

Chociaż przyznam się, że przez jakiś czas myślałem o dorzuceniu jeszcze jednego samca, żeby samice za bardzo się nie panoszyły i nie zdominowały tego jednego samczyka.

W tym zbiorniku jest na prawdę sporo kryjówek. Czasami apisto wyłażą z takich zakamarków, w których najmniej bym się ich spodziewał  :)

Jak widać na filmiku to młode sztuki i żadna nie da sobie w kaszę dmuchać.

Jest jedna większa samiczka, która ma predyspozycję do ustalenia hierarchii w stadzie.

Póki co to teraz jest ustalanie terytoriów.

Nie mogę doglądać tego akwarium na co dzień bo nie stoi u mnie, a szkoda bo zapowiada się najciekawszy i najładniejszy zbiornik jaki założyłem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dwa dni temu zbiornik został zlikwidowany.
Ostatnia fotka przed likwidacją.

DSC0139JP_sqwqwen.jpg

Jeśli ktoś z Warszawy i okolic jest zainteresowany sprzętem z tego akwarium to zapraszam do działu Giełda.
http://forum.superakwarium.pl/classifieds/item/1170-jab%C5%82onna-filtr-aqauel-minikani-80-pokrywa-i-akcesoria/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...