Skocz do zawartości

[54l] CW Apistogramma borelli


locdog
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam liście (tylko zaparzane we wrzątku) i szyszki (nie robię wywaru) i moim ewidentnie to pasuje. Ładnie się wybarwiły i są bardzo aktywne. Ja karmie moje płatkami i żywcem. Co do płatków to są wybredne, moim nie pasuje pokarm w płatkach ze świeżo otwartej paczki. Nie wiem czy jest zbyt suchy, sztywny czy taki kaprys. Z pokarmów żywych wcinają wszystko co się rusza, a przysmakiem jest narybek gupik :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i na razie nie zrobię aktualizacji ryb.
Padł samiec.
Prawdopodobnie pasożyty bo chudł w oczach.
Na początku myślałem, że to przez garbniki.
Samice walczą ze sobą. Czasami nawet ostro.
Dzisiaj na przykład chwytały się za pyszczki.
Na szczęście walki trwają kilkanaście sekund a potem każda wraca na swoje terytorium.

Za tydzień zacznę robić podmiany wodą RO.

Kiryski gotowe startu   :)
gftx.jpg

 

A tak to teraz wygląda przy wieczornym oświetleniu.
cq1f.jpg

Edytowane przez locdog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samczyk jest faktycznie "najwyższej jakości" :) - czyżby Discus??

Szczerze to nie wiem jak kiedyś mogłem nie dostrzegać urody borellek (czy to normal czy też opali) i chciałem jakieś kakadu czy agassiza (bleeee :P). Po tym jak chyba Sverting zwrócił mi na borellki uwagę to się zakochałem i nie żałuję że mam dwie parki Opali :D

 

PS. Powodzenia z tym nowym samczykiem, oby się utrzymał w zdrowiu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sverting. Wszystkie w handlu ( a na pewno na terenie PL) borelki są paskudne i mają kiepską budowę ciała. Wszelakie wady wychodzą predzej, czy pózniej, ale wychodzą.

Nie ma co porównywać ich do dzikusów. To nie ma sensu.

Póki jakimś cudem nie będą importy WF to będziemy skazani na takie ryby. Dlatego ja na razie wybijam je sobie z głowy.



Ale zbiornik świetny. Mi się bardzo podoba.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Locdog, możesz mi powiedzieć jakiej ziarnistości masz ten piasek?

Bo chyba dorastam do zmiany u siebie w 160tce tego żwirku na piasek, tylko nie wiem jaki piasek będzie najlepszy...

 

I jeszcze pytanie co do liści. Jak powinny być przygotowanie żeby nie dawały za dużo garbników, skoro to szkodzi borellkom? Wygotować (przez ile minut?) i potem wywar wylać a do akwa same liście??

Jakie liście najlepiej się nadają... dąb??

Edytowane przez Limak86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Akwa jest bardzo ciekawe :)

Przyznam, że sam zastanawiam się nad podobnym za jakiś czas może. Jeśli możesz to proszę napisz jaką utrzymujesz temperaturę przy tym składzie w akwa? I czy przy drobnoustkach ciężko utrzymać młode od Borelek? :) U siebie myśle, że wstawię podobną obsadę tylko zamiast pigmejów dam pandy :) no ale to już mniejsza o większość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...