Skocz do zawartości

Pierwsze akwa i co dalej


krzysiachek21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem totalnym amatorem akwarystyki a chciałbym założyć fajne akwarium.

Mam 2 akwaria jedno dostałem od kumpla w pełni wyposażone a drugie kupiłem żeby samemu spróbować.

Parametry pierwszego tzn. od kumpla

dł. 45cm sz.33 cm wys. 35

grzałka - TETRA HT 50

fitr wew.-  SERA FIL 60

Obsada

Błyszczyk parański x2

Kirysek pstry x3

Miedzik obrzeżony x2

Tetra cesarska x2

Zbrojnik lamparci x1 ale jego już przełożyłem do drugiego akwa bo ma ok. 20 cm

 

Parametry drugiego kupione

profilowane dł. 100 cm, sz. 31 /45 wys.40

grzałka Aquael 100 W

filtr wew. ATTMAN  AT F201

oświetlenie 2 x 18 w

 

Chciałbym to akwarium założyć w jakimś konkretnum biotopie a podobają mi się akwa ze sporą ilścią kamienia i trochę roślin. Jaki Biotop by do tego pasował i czy zbrojnik też tam może żyć bo nie chce go oddawać.

Jaka obsada i rośliny a może inny osprzęt?

dodaje zdjęcie co już zrobiłem.

post-18463-0-83246300-1381677214_thumb.jpg

Pozdrawiam

Edytowane przez Gagatek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak lubisz kamienie to może malawi. Ale zbrojnik tam nie pasuje.Dużo kamieni,rośliny to anubiasy. Ryby pyszczaki.

Albo czarne wody ameryki dużo korzeni woda w kolorze herbacianym :).Ładne ryby większy wybór roślin. Zbrojnik  chyba nie pasuje za małe akwarium z tego co wiem lamparci rośnie do 50 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to zaczął bym od podłoża - wymiana na drobniejszy, zbrojniki lubią kopać w podłożu..., muszisz zapewnić także korzenie(potrzebne zbrojnikom dla układu pokarmowego(celuloza niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania przewodu pokarmowego)), roślinki co masz są ok, ale dorzuć więcej. Stwórz warunki takie, żeby zbrojnik się mógł chować. Pójdź na pole, do lasu, gdzie kolwiek, poznajduj kamienie(sprawdź czy nie zmieniają parametrów wody), porób groty, jaskinie etc. Zainwestuj w inny filtr, zależy jakie masz fundusze; polecam wewnętrzy AquaSzut Turbo lub Aquael UniFilter 1000, Aquael Turbo 1000. (wszytskie do 130pln) (do tych aquaeli możesz włozyć ceramikę). Co do samego akwa jeszcze, na pierwszy plam wrzuć kamienie poukladja je jakoś ciekawie a na tył na ściane i do połowy bocznych ścian jakies wysokie rośliny: Mikrozorium, Nurzanieć, Reineka, Żabienica, Ludwigia, Bakopa, Kabomba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gory przepraszam za brak polskich znakow ale pisze z sluzbowego kompa a prcuje za zagranica. Przemyslalem troche sprawe i mam zamiar zmienic filtr na jakis zewnetrzny. Podloza nie wymienilem ale dorzucilem drobniejszego zwirku  i wymieszalem. Dokupilem troche roslin z tych wyzej wymienionych wiec powoli sie zaczyna dziac. Myslalem troche nad  obstawa tego akwa ale nie wiem czy bedzie ok

Przyklad:

-ramirezki 1+2

-kakadu 1+2

-barwnik czerwonobrzuchy 1+2

-otoski 3

-zbrojnik 1

 

Pozdrawiam

 

Polskie znaki diakrytyczne są bezwzględnie wymagane, następny wpis odpowiednio wynagrodzę.

Edytowane przez nemo130
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego akwa to tylko ramirezki i otoski. Reszta się nie nadaje. Poza tym w takim baniaku trzyma się tylko jeden gatunek Apisto(pielegniczek). Wymieszanie żwiru nic Ci nie da a stworzy dodatkowe problemy z pielęgniczkami, które kopią w podłożu(takie jest ich naturane środowisko, sam piasek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tygodniu czasu tak wygląda moje akwa. W te sobotę będę miał filtr hw-302 narazie taki bo jestem bez kasy i planuje wprowadzić pierwsze rybki i myślę o takiej obstawie towarzyskiej :
6x otosek
1x glonojad
1+3 Agassiza
1+3Ramirezki
3 degeta
Co wy na to ?

Podam prametry wody może pomogą przy dobraniu obsady:

NO3 - 10

NO2 - 0

Gh ok 16dH

KH ok 5 dh

PH ok 7,5

Test paskowy firmy Tetra dlatego nie podałem dokładnych wyników
Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam.

post-18463-0-20545400-1382349611_thumb.jpg

Edytowane przez krzysiachek21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam

Miesiąc minął i nastąpiły pewne zmiany w roślinności i ryblach.

Nie zakupiłem żadnej ławicy poprostu z mniejszego akwa przerzuciłem rybki do większego bo w małym zrobię restart i planuje biotop Mayanmaru ale to temat na inny post. Z większego teraz się zrobił naprawdę ogólniak bez przerybienia tak mi się wydaje. Rybki też żyją w zgodzie bo nie widzę jakiś poważnych walk, a po za tym rybki z mniejszego akwa mają 2-3 lata i nie chce ich już oddawać niech dożyją śmierci u mnie w spokoju. Z roślinności prawie całą moczarkę i kabombę zastąpiłem inną roślinnością typu rotala, limfonia również zacząłem używać nawozów Easy Life Carbo i Profoto. O to efekt dołączam foto.

Pozdrawiam

post-18463-0-41150800-1385575023_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...