Skocz do zawartości

Neon Innesa - dziwne zachowanie


Piotrdc
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Poniżej podaję parametry swojego akwarium:

1. 25 litrów
2. Zbiornik założony 01.09.13/ dojrzewał ponad miesiąc bez ryb
3. Wewnętrzny, Aqua Szut Pat Mini / włączony non stop wraz z napowietrzaniem.
4. Neon Innesa x6 + krewetki Red Cherry x4.
5. Anubias nana x2 + Microsorium x1 + Mech Jawajski.
6. Brak
7. Ichtio Vit - wieloskładnikowy
8. pH 6,2; twardość 1,5 stopnia N
9. 23 - 24 stopnie Celsjusza
10. Podmianka 20 - 30 % wody raz na tydzień (co sobota) wraz z odmulaniem dna.
11. Problem jest następujący. Po zakupie ośmiu sztuk Neona Innesa (05.11.13) i wpuszczeniu do akwarium do poniedziałku było wszystko ok. W poniedziałek po powrocie z pracy zaobserwowałem, że jedna z rybek padła. Początkowo myślałem, że może podczas przenoszenia został uszkodzona więc się nie przejąłem. Niestety we wtorek wieczorem zauważyłem rzecz następującą: jeden z neonów cały czas siedział za kamieniem w odosobnieniu od stada. Dzisiaj po powrocie do domu z przykrością stwierdziłem, iż kolejny neon padł, a co gorsza następny zachowuje się tak samo. Żadnych zmian chorobowych nie zauważyłem, braku apetytu również nie. proszę was o pomoc. Z góry dzięki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, aklimatyzowałem. Co do akwarium to mam w planie większe, tylko czekam aż się przeprowadzę bo w tej chwili nie mam warunków na większy zbiornik. Neon w dalszym ciągu siedzi schowany i izoluje się od reszty stadka, inne zachowują się normalnie. Przeglądając inne posty na forum tym i innych nie znalazłem niestety nic na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...