Skocz do zawartości

Obsada akwarium


Sebcio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Jestem amatorem to moje drugie akwarium ale troche większe... bo ma 112litrów...

Wyposażyłem je ostatnio w rybki ale nie wiemczy nie jestich za dużo... booczyiście Pan w akwarystycznym namawiał i ciągle mówił że spokojnie moglo by być ich więcej.... dodatkowo dodam, że coś wcina iniszczy mi rośliny doradzcie...

 

3x Danio
8x Neon Inessa
7x Neon Czarny
2x Brzanka Rekinia

2x Bocja wspaniała

3x Glonojad
2x Kirisek Panda
1x Labeo

1x Kosiarka

10x Brzanka Sumatrzańska

 

- mi się wydaje po tym jak patrze na akwariumże jestich troche zadużo, fakt roślinki są bardzo małe iraczej wszystkie rybki są młdoe i małe...

 

Pisownia!

Edytowane przez nemo130
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu dużo mówić masz jeden wielki cyrk na kółkach. Powinieneś iść do tego "speca" co Ci wcisnął te ryby i nagadać mu że jest kłamliwym oszustem. A sam masz nauczkę, że najpierw kupujesz ryby, a potem starasz się dowiedzieć czy dana obsada jest odpowiednia. Poczytaj w necie o wymaganiach Twoich ryb, a sam się przekonasz jak jest.

 

Brzanki rekinie, bocje, kosiarka, labeo do oddania czym prędzej.

Brzanki sumatrzańskie mogą zostać pod warunkiem, że oddasz wszystkie inne ryby bo dla nich robi się "brzankaria" czyli zbiorniki jednogatunkowe.

Danio, neonki, kiryski to ryby stadne\ławicowe.

Glonojady? Ciekawe czy czasem nie wcisnął Gibbicepsów.

To tak po krótce odnośnie ryb.

 

Masz ryby z różnymi wymaganiami co do parametrów wody. Bez ich znajomości ciężko powiedzieć co tak na prawdę z tej Twojej "zupy rybnej" mogłoby zostać. Co nie zmienia faktu, że prawie wszystko i tak do oddania.

Edytowane przez szymx007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Brzanki rekinie, bocje, kosiarka, labeo do oddania czym prędzej.

 

a czemu akurat te do oddania, wkasnie te najbardziej mi sie podobaja ze wszystkich....

c d glonojada to zwykly, na gibbicepsa sie nie zgodzilem....

 

no i czemu zwykly glonojad nie moze byc w takim akw.?

 

Pisownia!

Edytowane przez nemo130
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacytuję sam siebie:

Poczytaj w necie o wymaganiach Twoich ryb, a sam się przekonasz jak jest.

 

Skoro samemu nie spytasz Wujka Google o informacje na temat posiadanych ryb pozwól, że ułatwię Ci to zadanie i podam kilka linków z podstawowymi informacjami.

 

Brzanka rekinia: akwariowa ryba gigant, dorasta do ok 30cm, ryba stadna.

http://www.superakwarium.pl/brzanka-rekina-rekinia-id408.html -

 

Bocja wspaniała: dorasta do ok 25cm, ryba stadna.

http://www.superakwarium.pl/bocja-wspaniala-id407.html

 

Labeo: dorasta do 12 cm, ryba bardzo agresywna.

http://www.superakwarium.pl/grubowarg-zielony-labeo-id894.html

 

Kosiarka: ok 13cm, ryba bardzo ruchliwa.

http://www.superakwarium.pl/kosiarka-grubowarg-syjamski-id882.html

 

Na powyższe gatunki powinieneś mieć zbiornik 500-600l minimum.

 

Poczytaj sobie również ten temat: http://forum.superakwarium.pl/topic/19687-przyk%C5%82adowi-mieszka%C5%84cy-akwarium-112l-128l/

 

Widać duży brak wiedzy z Twojej strony. Pamiętaj! W akwarystyce najpierw zdobywamy więdzę,a potem działamy. Nie na odwrót ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego napisałem, że jestem amatorem a czemu nie pisze na google... bo i w google różne zdania są, tak jak i w magicznych sklepach akwarystycznych gdzie sprzedają specajliści... a chyba też po to jest forum by wymieniac sie zdaniami rozmawiać i udzielac sobie porad bo jesli wszystko dowiem sie od google to po co komu forum !? :)
Widzisz to że ryby gigant to są to wiedziałem ale znów mój spec mi powiedział i nie tylko on, że mogą być w mniejszym akw. tylko po prsotu nie urosną takie duże !! na razie maja 4-5cm i brzanki rekinie i bocje itp.

 

Ostatni raz upominam, pisownia!

Edytowane przez nemo130
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

byłem dziś w akwarystycznym i wymieniłem moją zupe rybną naciut mniejszą :)

w akwarium teraz pływa:

2x Glonojad
2x Bocja Wspaniała

1x Kosiarka ( miała też iść na wydanie ale gdzieś mi się schowała jak wyławiałem resztę i o niej zapomniałem, ale przyjdzie na nią kolej)

10x Pyszczak

 

 

co sądzicie lepiej ??

 

Zdania zaczynamy wielką literą!

Edytowane przez nemo130
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosiarka również zmieniła miejsce zamieszkania !!

 

P.s. Widze, że na forum są sami poloniści, zamiast doradzić i powiedzieć coś sensownego to wolą czepiać się błędów ortograficznych, interpunkcyjnych i dużych liter. I nie będę ukrywał cholernie to znięchęca by się tu udzielać. Może przedstawie wam papiery jak w szkołach dzieci z dyslekcją itp !?

 

Nikt się nie czepia po prostu poprawna polszczyzna jest tu wymagana. Przypominam, pisownia!  

Edytowane przez nemo130
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Widzisz to że ryby gigant to są to wiedziałem ale znów mój spec mi powiedział i nie tylko on, że mogą być w mniejszym akw. tylko po prsotu nie urosną takie duże !! na razie maja 4-5cm i brzanki rekinie i bocje itp.

Spec  :facepalm:    Nie urosną duże bo karłowacieją, a to jest choroba.

 

Bocje masz w dalszym ciągu do oddania, te ryby osiągają 30cm.

"Glonojad" z pyszczakami też odpada, mają zupełnie inne wymagania.

Założyłeś temat, oddałeś część ryb i pobiegłeś do sklepu po pyszczaki :-? i znów pytasz. Bądź konsekwentny. Liczyłeś a nóż widelec z pyszczakami trafię i będzie ok?

Najpierw pytaj, potem kupuj.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo i w google różne zdania są, tak jak i w magicznych sklepach akwarystycznych gdzie sprzedają specajliści... a chyba też po to jest forum by wymieniac sie zdaniami rozmawiać i udzielac sobie porad bo jesli wszystko dowiem sie od google to po co komu forum !? :)

 

a jednak posłuchałeś magicznych speców ze sklepu

 

Oczywiście doradzili, że mam wziąść jeden gatunek -> pyszczaki - a niby dlatego że nie są wymagające i to twarda ryba... co kolwiek mieli na myśli.

 

I gdzie tu Twoja konsekwencja??

 

W dalszym ciągu cała obsada do wymiany a chyba nie to było Twoim celem.

Edytowane przez gracjanna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...