Skocz do zawartości

Przeprowadzka


Stanek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zmieniam mieszkanie i mam do przetransportowania akwarium 200l. Akwarium towarzyskie mocno obsadzone roślinami. W akwarium jest ok 20kg piasku z ziemią. Czy ktoś ma jakiś pomysł jak to sprawnie przeprowadzić? Ciężko będzie złapać wszystkie rybki, żeby spuścić całą wodę. Jak zostawię ok 10-15cm wody plus podłoże plus waga akwarium to będzie ok. 60kg- czy akwarium mi nie pęknie podczas przenoszenia. Dodam jeszcze, że do przejechania mam jakieś 10km. Z góry dziękuję za pomoc :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej akwarium przenosić na jakiejś płycie lub mocnym blacie. Ja bym jednak postarał się wybrać jak najwięcej wody i oczywiście rybki. Jak pozostawisz 10 - 15 cm wody to po przeprowadzce będziesz miał sajgon. Podobna zasada jak kubek kawy, niby idziesz powoli a kawą buja. A pomyśl o wodzie w akwarium i samochodzie czy nawet noszeniu po schodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, ael te 60kg to nie jest tak mało jak się wydaje, zacznie Ci bujać wodą z lewej na prawą, nawet jeżeli weźmiesz to akwa w 2-3-4 os. możesz mieć sytuację, że woda i całe dno przelej się na jedną stronę a wtedy nie wróżę nic dobrego przy baniaku metrowej długości. Ja bym usunął wszystko, dno zostawił. poza tym noszenie 200l akwa(rozumiem, że ma 100x40x50) jest wyjątkowo nieporęczne, wiem z doświadczenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już raz je przenosiłem z podłożem, ale bez wody więc wiem, że jest ciężkie. Mam dużo roślin i ciężko będzie złapać wszystkie ryby. Mam puste akwarium 60l. jeśli potrochu wyłapię wszystkie ryby, tak żeby w dzień przeprowadzki mieć je w pustym zbiorniku- jak długo mogę pozostawić roślinność bez wody? Zbiornik wygląda tak z tym, że teraz jest bardziej zarośnięty:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...