Jump to content

Przeprowadzka


Stanek
 Share

Recommended Posts

Zmieniam mieszkanie i mam do przetransportowania akwarium 200l. Akwarium towarzyskie mocno obsadzone roślinami. W akwarium jest ok 20kg piasku z ziemią. Czy ktoś ma jakiś pomysł jak to sprawnie przeprowadzić? Ciężko będzie złapać wszystkie rybki, żeby spuścić całą wodę. Jak zostawię ok 10-15cm wody plus podłoże plus waga akwarium to będzie ok. 60kg- czy akwarium mi nie pęknie podczas przenoszenia. Dodam jeszcze, że do przejechania mam jakieś 10km. Z góry dziękuję za pomoc :razz:

Link to comment
Share on other sites

Najlepiej akwarium przenosić na jakiejś płycie lub mocnym blacie. Ja bym jednak postarał się wybrać jak najwięcej wody i oczywiście rybki. Jak pozostawisz 10 - 15 cm wody to po przeprowadzce będziesz miał sajgon. Podobna zasada jak kubek kawy, niby idziesz powoli a kawą buja. A pomyśl o wodzie w akwarium i samochodzie czy nawet noszeniu po schodach.

Link to comment
Share on other sites

Wszystko fajnie, ael te 60kg to nie jest tak mało jak się wydaje, zacznie Ci bujać wodą z lewej na prawą, nawet jeżeli weźmiesz to akwa w 2-3-4 os. możesz mieć sytuację, że woda i całe dno przelej się na jedną stronę a wtedy nie wróżę nic dobrego przy baniaku metrowej długości. Ja bym usunął wszystko, dno zostawił. poza tym noszenie 200l akwa(rozumiem, że ma 100x40x50) jest wyjątkowo nieporęczne, wiem z doświadczenia...

Link to comment
Share on other sites

Już raz je przenosiłem z podłożem, ale bez wody więc wiem, że jest ciężkie. Mam dużo roślin i ciężko będzie złapać wszystkie ryby. Mam puste akwarium 60l. jeśli potrochu wyłapię wszystkie ryby, tak żeby w dzień przeprowadzki mieć je w pustym zbiorniku- jak długo mogę pozostawić roślinność bez wody? Zbiornik wygląda tak z tym, że teraz jest bardziej zarośnięty:

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...