Jump to content

Przeprowadzka

Stanek
 Share

Recommended Posts

Zmieniam mieszkanie i mam do przetransportowania akwarium 200l. Akwarium towarzyskie mocno obsadzone roślinami. W akwarium jest ok 20kg piasku z ziemią. Czy ktoś ma jakiś pomysł jak to sprawnie przeprowadzić? Ciężko będzie złapać wszystkie rybki, żeby spuścić całą wodę. Jak zostawię ok 10-15cm wody plus podłoże plus waga akwarium to będzie ok. 60kg- czy akwarium mi nie pęknie podczas przenoszenia. Dodam jeszcze, że do przejechania mam jakieś 10km. Z góry dziękuję za pomoc :razz:

Najlepiej akwarium przenosić na jakiejś płycie lub mocnym blacie. Ja bym jednak postarał się wybrać jak najwięcej wody i oczywiście rybki. Jak pozostawisz 10 - 15 cm wody to po przeprowadzce będziesz miał sajgon. Podobna zasada jak kubek kawy, niby idziesz powoli a kawą buja. A pomyśl o wodzie w akwarium i samochodzie czy nawet noszeniu po schodach.

Wszystko fajnie, ael te 60kg to nie jest tak mało jak się wydaje, zacznie Ci bujać wodą z lewej na prawą, nawet jeżeli weźmiesz to akwa w 2-3-4 os. możesz mieć sytuację, że woda i całe dno przelej się na jedną stronę a wtedy nie wróżę nic dobrego przy baniaku metrowej długości. Ja bym usunął wszystko, dno zostawił. poza tym noszenie 200l akwa(rozumiem, że ma 100x40x50) jest wyjątkowo nieporęczne, wiem z doświadczenia...

Już raz je przenosiłem z podłożem, ale bez wody więc wiem, że jest ciężkie. Mam dużo roślin i ciężko będzie złapać wszystkie ryby. Mam puste akwarium 60l. jeśli potrochu wyłapię wszystkie ryby, tak żeby w dzień przeprowadzki mieć je w pustym zbiorniku- jak długo mogę pozostawić roślinność bez wody? Zbiornik wygląda tak z tym, że teraz jest bardziej zarośnięty: