Skocz do zawartości

Jak wygrać z sinicami ?


Kempa88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wiem, temat wałkowany wiele razy, lecz powód, dla którego sinice się wykluwają, u mnie w akwarium nie istnieje. Oto parametry akwarium:

 

Podawanie CO2
JBL e900
112L
gh - 14n
kh - 10n
no3 - 10ppm
po4 -0,15mg/l
ph - 7,6
fe - 0,1mg/l
 

Jak widać, wg tego, nie sinice nie powinny się pojawiać. Czego spróbować ? Duże podmiany wody są efektem na krótką metę, tak samo samo zaciemnienie bez erytromycyny. Problem też jest taki, że przez lwią część lata na akwarium od strony bocznej padały promienie słoneczne, no a teraz wiadomo, już takiego słońca nie ma a to dalej rośnie. Dziękuje za wszelkie porady i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CO2 chyba jednak nie podajesz, albo robisz to stanowczo zbyt rzadko, bo pH masz wysokie (odczyn zasadowy). Czy nie miałeś na myśli "węgla w płynie" (aldehyd glutarowy)?

 

Moja rada: zjedź z pH na odczyn kwaśny - tylko stopniowo, by nie załatwić sobie obsady. Jak już wspomniał uż. don_Vall poziom fosforu też nieco za niski w relacji do NO3.

 

Powinno pomóc bez antybiotyków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie większej ilości informacji - załączam zdjęcia. Podawanie CO2 oczywiście z butli wysoko ciśnieniowej. Co do światła, wcześniej świeciłem 2x 18W, teraz z racji nowych roślin dołączyłem 2x24W, z tymże , skróciłem czas świecenia do 7 godzin. Dodam, że przy tym 2x 18W sinice występowały także. 

PS. Jak zwiększyć zawartość fosforanów ?

post-4457-0-39567800-1381258221_thumb.jpg

post-4457-0-10803000-1381258226_thumb.jpg

post-4457-0-03355000-1381258231_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waga nie jest niezbędna, chociaż przydatna. Jeśli kupisz sole na Alle**o to na woreczku  - zazwyczaj 50g lub 100g - masz naklejkę z instrukcją.

 

Przykładowo:

Azotan Potasu KNO3

50g rozpuść w 250ml wody

dawka 2ml roztworu podana na 100l podniesie NO3 o 5mg/l, a K o 14mg/l

 

Jeśli akwarium ma inną wielkość to już prostą matematyką przeliczasz dawkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawożę nawozem podstawowym i makro+FE od tego Pana ( proszę nie traktować tego jako reklamy )

 

http://allegro.pl/my_page.php?uid=11247948

 

w dawkach - wyliczonych do 112L akwarium .

 

W domu posiadam taki wynalazek,który kiedyś zamówiłem na allegro, czy nadaje się on do podbicia PO4 ?

 

Potasu diwodorofosforan cz. M=136.08g/mol czyli KH2PO4 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...