Skocz do zawartości

Czy dobra obsada itp.


seriousspl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To ile dać tego środku z bakteriami? ten z tropicala

 

@EDIT

 

i czy roślinka "ludwigia" może byc w tym akwa

 

Bakterie Tropicala możesz podać nawet całe. Wątpię, żeby to coś zmieniło, bo ten preparat jest chyba najsłabszym na rynku. Trzeba to podawać codziennie i w dużych ilościach. Jeśli już chcesz to podawać, to musisz kupić tego więcej.

 

Gdybyś użył czegoś z górnej półki efekt byłby bardziej zauważalny. Przykładowo Nite Out II firmy Microbe Lift (najlepiej stosować razem ze SpecialBlend) stosowany codziennie w dawkach większych niż podaje producent, pozwala w nowym akwarium uniknąć skoku amoniaku, który zazwyczaj wypada około trzeciego dnia od wpuszczenia ryb. No ale ma też swoją cenę. Bardzo dobry jest też AZOO PSB i tańszy od Micrbe Lift.

 

Jakie masz światełko w tym zbiorniczku? Ludwigia już przy 0,4W/l będzie dobrze rosła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobić Ci listę zakupów? A może pójść z Tobą do sklepu i pokazać palcem co masz kupić?

Rusz trochę przodem głowy i sam pomyśl. Nikt nie poda Ci wszystkiego na tacy.

Bo z takim nastawieniem i brakiem samodzielnego myślenia to Twoja przygoda z akwarystyką skończy się szybciej niż się zaczęła.

Powodzenia.

 

A tak btw. http://forum.superakwarium.pl/topic/3510-zak%C5%82adanie-i-utrzymanie-akwarium-kompedium-wiedzy/

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadam może troche głupie pytanie

 

kupiłem te grzałke:

 

http://allegro.pl/super-mini-grzalka-z-termostatem-25w-do-25l-i3593486859.html

 

wsadziłem do akwarium, podłączyłem do prądu, ustawiłem na 25 stopni. Dioda od tej grzałki się nie świeciu, czemu? albo jak ją włączyć?  :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, już wszystko działa. Więc pozostaje pytanie - roślinki w porządku dobrałem?

 

@EDIT

 

i na początku ma chodzić wszystko , grzałka filtr itp? i światło ma świecić 5h dziennie?

 

oraz pani z zoologicznego dała mi trochę swojej wody z już gotowego akwarium. Więc ile ma "dojrzewać" ?

Edytowane przez seriousspl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym termometr na razie mam taki LCD na szybę

Już Ci to chyba napisałem, że taki termometr - naklejany na zewnątrz akwarium - mierzy również temperaturę w pokoju. Bo nie jest w akwarium tylko w pokoju. Na zewnątrz akwarium. Zanim woda zmieni temperaturę szyby, to ten termometr złapie temperaturę pomieszczenia.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i na początku ma chodzić wszystko , grzałka filtr itp? i światło ma świecić 5h dziennie?

Odp:

oraz pani z zoologicznego dała mi trochę swojej wody z już gotowego akwarium. Więc ile ma "dojrzewać" ?

Ze sklepu akwarystycznego woda...

Dlatego z takiego sklepu nie wpuszcza sie ryb razem z tą wodą, żeby nie przynieść żadnych choróbsk a Ty sam sobie fundujesz problemy.

Nadal ma dojrzewać minimum 2 tygodnie, jak to nie jest jasne to aż testy na NO2 i NH3/NH4 będą wynosiły zero.

 

Jak nie nauczysz się czytać ze zrozumieniem rad zamknę temat, bo powoli mam wrażenie że nie wyciągasz żadnych wniosków. Temat niedługo będzie miał 10 stron a Ty i tak niczego się nie nauczysz.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, mam ostatnie pytanie. Wczoraj wszystko zamontowałem itp, dałem te tabletki pod korzenie (podzieliłem ją na 4 części i 1 część pod 1 korzeń rośliny). Ale woda jest "mętna", oraz nie wiem czy dobrze filtr zamontowałem bo nie robi "bąbelków", ogółem myślałem o wylaniu tej wody, bez tej dolewki z sklepu, nalaniu świeżej, i odczekaniu. Poniżej wideo, bardzo bym prosił o powiedzenie czy jest ok czy co robić. Przepraszam za takie pytania ale tak jak pisałem, jestem w tym "nowy", i po prostu chce by było dobrze, poniżej wideo(w tle mama coś robi:P)[zalecam oglądać w 1080p] :

 

http://www.youtube.com/watch?v=Anfs9SpdznU

 

@EDIT

 

Mój błąd, wylewam te mętną wodę, i wleje nową - po prostu nie wsadziłem pewnego elementu do filtru, i woda nie jest dotleniona - wątpię aby już teraz dało się ją uratować

Edytowane przez seriousspl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nie zadałeś sobie trudu przeczytania informacji z linka który Ci podrzuciłem?

 

1. Czy mi się zdaje czy nie dałeś żadnej maty pod akwarium?

2. Ten żwirek to jakiś marmur? Kiepski wybór, będzie Ci zatwardzał wodę.

3. Wody dolej tak aby poziom był schowany pod krawędzią pokrywy. Uwierz, lepiej to wygląda.

4. Ten element co go zapomniałeś jest zupełnie zbędny. Końcówkę filtra skieruj do góry, tak aby falowała powierzchnia, to w zupełności wystarczy do natlenienia wody.

5. Jeśli woda zmętniała od razu to możliwe że żwirek słabo wypłukałeś. Na początku jest szansa że zmętnieje, takie rzeczy się dzieją (pierwotniaki itp, ale o tym pewnie też nie czytałeś) ale to przechodzi, nie trzeba wymieniać wody.

6. Roślinki masz wysoko rosnące, posadź je raczej z tyłu akwarium.

I na razie raczej nie myśl o zakupie rybek, jeszcze długa droga przed Tobą. Bierz się za czytanie i naukę.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że temat o tytule "czy dobra obsada" przekształcił się w "100 pytań do" był taki program kiedyś :D

 

 

 

jestem w tym "nowy", i po prostu chce by było dobrze,

Każdy kiedyś był nowy. Najpierw  czytać, czytać i jeszcze raz czytać, napotykasz na sprzeczne informacje wtedy pytać a nie o każdą pierdołę.

 

 

 

oraz pani z zoologicznego dała mi trochę swojej wody z już gotowego akwarium

Po co tak przyśpieszać dojrzewanie akwarium, jeszcze jakąś bombą biologiczną z zoologa?

Daj akwarium dojrzeć, ono będzie dojrzewać a Ty czytaj forum, strony i zgłębiaj wiedzę.

Edytowane przez gracjanna
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, teraz biorę się ostro na zagłębianie wiedzy, by potem takich głupich pytań nie zadawać :).

 

1. Tak, nie dałem maty pod akwarium, ani nic, po prostu stoi na półce.

2. Już wszystko ok, woda fajnie się dotlenia (dałem te rzeczy co trzeba było i bąbelki lecą itp).

3. Jutro chyba przytnę ludwigie oraz kabombe i zasadzę te "przycięte" za korzeniem.

4. Żwir to żaden marmur, normalny żwirek, płukany (dobrze go wypłukałem)

 

 

 

Ta woda "odmentnieje" ?

 

Oraz chciałbym podziękować wszystkim za to, że odpowiadaliście mi na pytania, mimo iż was wkurzałem. Ale cóż, po prostu nie chce źle, tak jak to mi w zoologicznym doradziali (gdy kupywałem żwirek, korzonek itp).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jutra zacznę lekturke :).

 

To co teraz robić? woda odmentnieje na 100%? :D

 

I jutro podetnę kabombe oraz ludwigie i te "podcięte" zasadzę gdzieś z tyłu ;d

 

I to że woda tak "skacze" na tafli wody troszkę na żarówkę to nic nie szkodzi? (energooszczędna 11W).

 

I po co ta mata czy coś po akw?

Edytowane przez seriousspl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam tylko na odp na pytania wyżej, potem temat można zamknąć. I żeby filmik działał trzeba kliknąć 'obejrzyj w youtube'

 

Głównie chodzi mi o to czy jak woda pryska na żarówkę to czy nic się nie stanie.

Edytowane przez seriousspl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...