Skocz do zawartości

Czy dobra obsada itp.


seriousspl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 Rogatek sztywny, wywłócznik, kabomba, nurzaniec, anubiasy, żabienice, różne microsoria oraz kryptokoryny, różne mchy, wątrobowce.

 

 

Te nie potrzebują ziemi?

 

Pisałem jaką obsadę chcę:

 

krewetki,bojownik i helenki.

Edytowane przez Luna
Dbaj o pisownię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałam daj zamiast ziemi kulki i masz po problemie. One działają identycznie. Microsoria, anubiasy (te możesz i w podłożu i na korzenich itp), mchy, wątrobowce sadzisz na korzeniach, kamieniach i czerpią one substancje z wody. Rogatek w ogóle się nie ukorzenia i też czerpie z wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mi nie wierzysz napisz do Gagatka (moderator). Wsadziła niedawno podłoże i zalała Ro po czym robiła testy. Podnosiło się z dnia na dzień.

 

Miałem bazalt w akwarium i nie zaobserwowałem niczego podobnego. Przejrzałem inne fora i faktycznie donoszą o podnoszeniu PH. Sugerują, że był zanieczyszczony innymi skałami. Chociaż definicja "bazalt - zasadowa skała" zasiewa ziarno niepokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w zoologicznym i zrobiłem trochę zakupów, mianowicie:

 

- korzeń

- tabletki dla roślinek, 1 raz na miesiąc (jako nawóz, żeby dobrze rosły)

- 4kg żwirku białego

- termometr LCD na szybkę akw.

- takie coś Tropical BactoActivie 

 

 

Więc teraz pozostaje pytanie

 

Jakie roślinki kupić, kupuję moczarkę, jutro planuje kupić nową świetlówkę bo ta za słaba.

Oraz jak używać tego Tropical BactoActivie ? i ile woda z tym będzie dojrzewać. Oraz czy żwirku jest dostateczna ilość, i czy tabletki są ok.

 

Dokładnie kupiłem takie coś :

 

http://www.akwarystyka.sklep.pl/Opinie_Tropical_Bacto_Active_Bactinin_zywe_kultury_bakterii_30ml_____10784

Edytowane przez seriousspl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" jutro planuje kupić nową świetlówkę bo ta za słaba. "

 

A to bierzesz się już za wymagające rośliny, nawożenie i inne .... ? :)

 

Na tym świetle spokojnie pociągną moczarki, rogatki, anubiasy, limnophila sessiliflora.

Przydała by się ziemia pod żwirek.

Edytowane przez Bora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobisz jak chcesz z tą żarówką, ja bym wymieniła bo już to miałam, przerabiałam i nie dość, że nic nie rosło to straszny glon był i nic więcej. Jak będziesz wymieniał to poszukaj taką, żeby była bardziej płaska niż okrągła jak się uda oczywiście znaleźć. Co do Bacto....według zaleceń dawkujesz. O tabletkach nic nie napiszę bo nawet nie wiem co masz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w zoologicznym i zrobiłem trochę zakupów, mianowicie:

 

- korzeń

- tabletki dla roślinek, 1 raz na miesiąc (jako nawóz, żeby dobrze rosły)

- 4kg żwirku białego

- termometr LCD na szybkę akw.

- takie coś Tropical BactoActivie 

 

 

Więc teraz pozostaje pytanie

 

Jakie roślinki kupić, kupuję moczarkę, jutro planuje kupić nową świetlówkę bo ta za słaba.

Oraz jak używać tego Tropical BactoActivie ? i ile woda z tym będzie dojrzewać. Oraz czy żwirku jest dostateczna ilość, i czy tabletki są ok.

 

Dokładnie kupiłem takie coś :

 

http://www.akwarystyka.sklep.pl/Opinie_Tropical_Bacto_Active_Bactinin_zywe_kultury_bakterii_30ml_____10784

 

Termometr LCD na szybę mierzy temp również w pomieszczeniu a nie tylko wody. Jest więc niedokładny na potrzeby akwarystyki..

 

No tego Tropicala Bacto Activ mogłeś nie kupować, akwarium i tak swoje powinno odstać ( 2 tygodnie bez obsady). 4 kg tak jak pisałam żwiru wystarczy. Jakie to tabletki dla roślin dokładnie?

Tropical Bacto Activ jest słabiutki. Wiesz co? Sam to kiedyś kupiłem i w nadziei że pomoże. Niech autor wątku do siebie pretensji. Trudno to stwierdzić. Są dużo lepsze preparaty działające bardziej zauważalnie: (Microbelift, Azoo, JBL, Sera, EasyLife, Femanga). Te dwa tygodnie to taka bardziej tradycja. Osobiście uważam, że aby akwarium samo, bez pomocy akwarysty miało dojrzeć musi upłynąć dużo więcej czasu. 

 

To co, te tabletki są dobre? podałem nazwe:

 

Sera Flore Plus

Sera floreplus i florenette A, to są dobre nawozy godne polecenia. Florenette A zawiera aktywatory wzrostu (hormony), które dobrze przyspieszają wzrost i adaptację roślin. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc te tabletki dawać raz w miesiącu roślinkom? i tak jak pisałem, czy moczarke moge zasadzić w żwirze bez ziemi. W sumie kurde to tylko w zoologicznym mają moczarki, i jakieś no name'y (jutro dam zdjęcia roślin które zrobiłem).

 

@EDIT

 

Jedna z tych roślin ma nazwę jadwiginia - jakoś tak

Edytowane przez seriousspl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc te tabletki dawać raz w miesiącu roślinkom? i tak jak pisałem, czy moczarke moge zasadzić w żwirze bez ziemi. W sumie kurde to tylko w zoologicznym mają moczarki, i jakieś no name'y (jutro dam zdjęcia roślin które zrobiłem).

 

No cóż. Posadź wszytko co mają w sklepie w swoim akwarium. Tabletki wciśnij pod korzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...