Skocz do zawartości

[96l] + [126l] luniakowe szklanki


Luna
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czerwony to grubas :D hehehe.


Zdjęcia kirysków powinny być przypięte w dziale obsad z dopiskiem " Dlaczego kiryski wymagają piasku- wejdź i zobacz!".

Z racji tego, że C. paleatus jest gatunkiem subtropikalnym powinnaś pomyśleć nad rybkami, które lubią deko niższą (np 23stopni) wodę. I tutaj powiem Ci szczerzę, że Apistogramma trifasciata to świetny wybór. A do niej wiesz co możesz wrzucić ? Neona Innesa- wszystko będzie ze sobą współgrało :).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no grubcio z niego i biję się w pierś, bo to wyłącznie moja wina :roll: Będzie dietka i to dla nas obojga...

Co do kirysków to pracują tak dniem i nocą, zachowują się jakby świata poza tym piaskiem nie widziały :D

 

Dziękuję Ci bardzo za podpowiedź co do ławiczki. Myślałam m.in. o inneskach i po tym co napisałeś chyba właśnie na nie padnie mój wybór.

 

Odnośnie a.trifasciaty to nie mogę się doczekać ;p Chyba zaopatrzę się jeszcze w jakąś łupinę kokosa. Wcisnę ją gdzieś w ten bajzel i nie będzie jej widać a rybce może się przyda.

Obawiam się trochę czy pielęgniczka nie zainteresuje się gapowatym bojownikiem. Ale w razie potrzeby zamelduję go znowu w jego kawalerce.

Wbrew poprzednim planom jednak nie mam serca go oddać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwony to grubas :D hehehe.

 

Mój bojek też taki garbaty był ale to akurat przymiot wieku.

 

Hehe no bojownik przybrał na masie

 

Czerwona kulka dostaje już mniejsze porcje, karmię go teraz tylko rano i wieczorem. Grubas próbuje nadrabiać braki zbierając z dna żarcie kiryskom sprzed nosa :roll:

Chyba zacznę puszczać mu treningi Chodakowskiej...

 

Jutro w zbiorniku zamieszka upragniony samiec a.trifasciata :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiam nowego szeryfa :) (jeszcze raz dzięki Loc).

 

r5h80p4e3x0g.jpg

 

obgoflggbquo.jpg

 

 

I paru innych nowych lokatorów - 6 nie do końca planowanych, młodziutkich gupików endlera (1 + 5).

 

x2i498tpdg4c.jpg

 

9vi9w0fvpsnk.jpg

 

Pływają ciągle razem w małej ławiczce:

 

rmeh03ajn4j6.jpg

 

Pielęgniczka nie interesuje się ani małymi endlerami ani kiryskami.

Natomiast Czerwony musiał wrócić do swojej kawalerki, bo panowie nie przypadli sobie do gustu (co było z resztą do przewidzenia).

Gdy tylko się zauważyli każdy zaprezentował się rywalowi najgroźniej jak potrafił i na tym się skończyło, bo siatka od razu poszła w ruch.

Tak oto drugie akwarium zamiast likwidacji zaliczyło remont... :roll:

 

Docelowo w obsadzie pojawią się neony innesa i panienki dla pana pielęgniczki (o ile gdziekolwiek je dostanę).

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) Rybka jest u mnie od środy i już pokazała wiele ciekawych zachowań.

Potrafi wisieć głową w dół nad grupką pracujących w piasku kirysków i niczym naczelnik obserwować każdy ich ruch ;p

Jest bardzo ciekawska i śmiała, podpływa do szyby kiedy podchodzę. Dziś jadła szklarkę podawaną z pincety :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja :)
 
Do obsady dołączyło 16 sztuk bystrzyka amandy.
Po prawej stronie doszła kryptokoryna wendtii brown od Ahr'a (dzięki!).

Wszystkie rośliny przyjęły się i rosną na jałowym piasku.
Ogólnie szklanka żyje własnym życiem, nie grzebię przy aranżacji, niczego nie poprawiam (widać po brudnych szybach... :roll: ).
 
Aktualna ekipa żyjąca w zbiorniku:
- 1 x samiec apistogramma trifasciata (wciąż poszukuję panienek)
- 8 x kirysek pstry (prawdopodobnie 3 samice i 5 samców)
- 6 x narybek gupika endlera (samiec i 5 samic)
- 16 x bystrzyk amandy

- ?? x rc
- 10 x anentome helena

 

 

Wszyscy lokatorzy są zdrowi, ruchliwi i wiecznie głodni. Gdy podchodzę do zbiornika od razu robią szturm na przednią szybę w nadziei na żarcie :D

Pielęgniczka jest bardzo odważna. Przypływa na widok człowieka, nie ucieka od ręki i pobiera szklarkę wprost z pincety :) Postaram się kiedyś uchwycić to na zdjęciu.
 
Na koniec jak zwykle fotospam ;p
 
nprtvcidqy9a.jpg
 
gobbajs9lnv8.jpg
 
2sfyfpm3oh9b.jpg
 
d42q9in82l2s.jpg
 
p6gk06isvpuc.jpg
 
mtvwi9hfpkws.jpg
 
b8x1hq0ccqla.jpg
 

0jo22zuzd9ac.jpg
 
9qzyh5m8qiwt.jpg
 
oamu6f4t38a1.jpg

 

bu9d8m4n9kzp.jpg

 

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzuciłam jeszcze jeden korzeń i posadziłam sagittarię od Ahr :) Myślę, że na tym koniec mojego grzebania w akwarium. I tak jest już totalnie zagracone ;p

 

Jakiś czas temu miałam problem z choróbskiem przyniesionym z endlerami, ale sytuacja już opanowana i to bez żadnych strat :) Obsada ma się dobrze, wszyscy rosną i zdrowo się pasą. Największym mieszkańcem akwarium jest obecnie jedna z samic kiryska, matrona ma już niecałe 7 cm.

Hmm, pistię zacznę chyba niedługo wywalać całymi wiadrami. Mnoży się strasznie szybko i w zbiorniku robi się coraz ciemniej.

 

 

Kilka zdjęć :)

 

Ogólny widok na cały bałagan po dodaniu paru elementów:

 

pmec1zy3tthg.jpg

 

Pielęgniczka jak zwykle pchała się przed obiektyw:

 

ah4prow86lpt.jpg

 

zuj9yv4kdz8d.jpg

 

Odpoczynek po obiedzie:

 

m827w7hcu7lr.jpg

 

m29quh64t6vp.jpg

 

Ciężko zrobić im zdjęcie, są strasznie ruchliwe:

 

t3brehaejzak.jpg

 

Niektóre młode liście wypuszczane przez moje kryptokoryny przybierają taki oto dziwny kształt:

 

upcd0o10c8fw.jpg

 

21k97eqrneb8.jpg

 

ntvi0df7ajoq.jpg

 

o8auq0sew1gc.jpg

 

Właściciel najdłuższych wioseł w akwarium:

 

w6oxwv8m6khv.jpg

 

 

Pozdrawiam :)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za miłe komentarze :) Ciesze się, że zbiornik przypadł Wam do gustu.

 

P.Agassiza, co do piasku to jakiś zwyczajny z zoologicznego, z uwagi na kiryski najdrobniejszy jaki udało mi się dostać.

Nie pamiętam jaka dokładnie jest jego granulacja, ale to dosłownie pył :)

 

Krzysiek, mam same niezbyt wymagające gatunki roślin ;) Oświetlenie jest stosunkowo słabe (2 x 11W 6500k) i akwarium dodatkowo zaciemnia pistia, aczkolwiek mojemu zielsku najwyraźniej to wystarcza. W zbiorniku rosną 3 odmiany kryptokoryn, anubiasy nana, sagittaria subulata oraz trochę rogatka przyniesionego kiedyś ze stawu (czyli generalnie totalna mieszanka ;p).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...