Skocz do zawartości

[96l] + [126l] luniakowe szklanki


Luna
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki :)
Aisulim maluchy rosną w oczach z dnia na dzień :D
 
Małe, żarłoczne krążowniki zaczynają pochłaniać już praktycznie każdy rodzaj pokarmu, jaki zmieści im się do wąsatych pyszczków.
Powoli coraz bardziej przypominają miniaturki rodziców:
 
cory16_zps74b0017c.jpg
 
cory11_zps31e332c4.jpg
 
cory13_zps5d9fa268.jpg
 
cory15_zps5dd95f74.jpg

Wczoraj miałam okazję obserwować ciekawą sytuację.
Loricarie robiły wieczorny remont dna, obijając sobie przy tym po koleżeńsku mordy. Przypadkiem załapała się na to także krewetka... Jedno niedbałe machnięcie ogona i niemal natychmiastowy zgon dorosłej rc :shock:

Samiec:
 
13_zps3e503337.jpg

Samica:
 
12_zps28f39374.jpg

Patrząc na różne deformacje moich kirysków zastanawiam się czasem czym zaskoczą mnie maluchy...
 
14_zpsb0d59bd8.jpg

Na koniec Odyn, szpanujący nowym rozdarciem na płetwie :ph34r:

 

11_zpsd952ead7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwalenie Twojego baniaczka powinno się zrobić już nudne... ale jakoś się nie robi, więc po raz kolejny gratuluje wspaniałego szkiełka! :D

Wcześniej było pięknie ale po rearanżacji wygląda jeszcze bardziej ozdobnie, byle tak dalej :)

 

Wcześniej nigdy nie widziałem Loricarii aż dopiero tu u Ciebie (+jeszcze u kogoś na forum) i bardzo ciekawie prezentują się te zbrojniki :)

Potwierdzam, jak nie przepadam za zbrojnikami (poza otoskami rzecz jasna), tak te są wybitnie urokliwe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Limak89, Aisulim dzięki chłopaki :) takie komentarze są bardzo miłe i naprawdę motywują.

Nowe zielsko to zasługa wyłącznie Ahr i tego, że chciało mu się jechać taki kawał drogi ;)

Myślę, że było to moje ostatnie większe "grzebanie" w tej aranżacji... Dam jej już święty spokój.

 

P.Agassiza, za lorki zapłaciłam 20zł od sztuki, mają po około 10cm (nie mierzyłam ich).

Kupiłam je na początku lutego od Dulle 8mvhryl.png  Przyjechałam do Niej aby odebrać rośliny i loricarie od razu wpadły mi w oko... Zapytałam czy może by mi je sprzedała :D No i są, z czego bardzo się cieszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Akwarium obecnie wygląda tak. Parę rzeczy poprzesadzałam na tyłach, zmieniłam oświetlenie na mocniejsze i przycięłam korzenie scindapsusa. Poza tym mam okrzemkowy najazd, ale to normalne... Przesiadka z 2x11W na 2x20W + miejscówka pod oknem niestety robią swoje :roll:

akwarium1of1_zps8547f55e.jpg

Kiryskowe maluchy od jakiegoś czasu pływają już w zbiorniku :)
Parę razy widziałam większego z nich. Mam nadzieję, że drugi również jakoś sobie radzi...
 
kirysek5_zpsc247389d.jpg
 
Strasznie ciężko zrobić mu dobre zdjęcie, bo grzdylek jest bardzo ruchliwy i świetnie ukrywa się wśród liści.
 
Porównanie wielkości :D  - "Mama...? o_o"
 
kirysek6_zps0ffa7b52.jpg
 
Przy okazji zdjęcie innego kiryska (bez jednej z płetw piersiowych) przesiewającego piasek.
Specjalnie dla niedowiarków ;) Tak, kiryski naprawdę to robią:
 
kirysek_zps59b06f9b.jpg
 
Iiii trochę standardowego fotospamu...
 
Jestem drewnem:
 
loricaria_zps1ad16854.jpg
 
Odyn:
 
betta1_zpse451400f.jpg
 
betta41of1_zpsf072907f.jpg
 
Tak "wita" mnie zawsze gdy podchodzę do akwarium :)
 
betta3_zps6c3496be.jpg
 
Wszędobylskie endlerki:
 
endler1_zpsf1797bc6.jpg
 
endler2_zps54791c58.jpg
 
 
Na koniec mój wytrwały rudy pomocnik i jego wielki zaspany nochal :D
 
R_zps500d4f58.jpg
 
Pozdrawiamy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle Ci było z tym światłem? Przypomnienie sobie teraz ustaw w telefonie do podawania nawozów. ;)

Możesz te świetlówki włączać osobno czy tylko razem?

Przesadź te krypy z frontu gdzieś na tył, teraz to tam będzie trawnik :D

Jak dla mnie to teraz traci trochę tego klimatu pomroczności jasnej... przez to światło oczywiście, bo tak "wogle" to jest gicio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Aisulim

Dzięki za wierne kibicowanie!

Jako ciekawostkę dodam, że maluchy mimo młodego wieku już wykazują silny instynkt stadny :)

Widuję je zawsze blisko grupy pozostałych wąsatych świnek.

 

@Splend

Bardzo miłe porównanie, dziękuję ;)

 

@Ahr

Źle mi nie było, tylko ciemno jak w doopie... ;)

Poza tym jakoś mało estetycznie wyglądały te dwa Deco Light-y i ciągle chodziło za mną kupno belki.

Na szczęście świetlówki mogę zapalać też osobno, więc rano i wieczorem jest bardziej "nastrojowo". Poza tym pistii mam jak zwykle od groma, a pozostałe rośliny też dają cień, więc w akwarium w rzeczywistości nie jest aż tak bardzo jasno jak na zdjęciu. W każdym razie rybom chyba nie przeszkadza zbytnio zmiana oświetlenia, bo pływają jak zwykle po całym baniaku.

 

Hmm... O przesadzaniu roślin to mi Piotrek lepiej nic nie mów, bo jak zacznę cokolwiek wykopywać to pewnie wszystko wyciągnę :D

Od pewnego czasu mam z resztą ochotę całą aranżację wywalić przez okno :mrgreen:

I to nie z powodu okrzemek (glony to małe piwo) tylko dlatego, że marzy mi się surowe CW. Najchętniej zrobiłabym restart i wrzuciłabym do akwa tylko piasek, masę korzeni, liście i microsoria od Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

oUNBAmt.jpg

Zbiornik przeszedł swój pierwszy restart ;p

 

Zaczęłam go 31 maja o 17 a skończyłam po 4 w dzień dziecka...

W sumie poszło gładko, ale do kolejnego trzeba będzie chyba zmuszać mnie siłą.

 

Kończąc czułam się mniej więcej tak:

914270219e0856kiedy_po_calym_dniu_.gif

 

Z ciekawostek:

:arrow: Podczas zbierania ręką rzeczy z dna zauważyłam, że... Jest czyste.

Poza standardowym osadem z liści, korzeni i szyszek było zaskakująco przejrzyste.

I niech ktoś mi teraz powie, że w warunkach akwariowych efektywne działanie bakterii żywiących się detrytusem to bajka ;<

 

:arrow: Gdzieś wyparowały mi RC :shock:

Swego czasu miałam ich w zbiorniku od groma, później zarósł i widziałam je od czasu do czasu.

Podczas restartu okazało się, że zostało tylko 8 sztuk - wszystkie ładne, czysto czerwone.

Obawiam się, że kolejny mój bojownik odkrył w sobie łowcę.

 

:arrow: Z dwóch małych kirysków wpuszczonych  do zbiornika został mi jeden, ten większy i sprytniejszy.

Mniejszy padł pewnie łupem żarłocznego Odyna :-(

 

:arrow: Moje heleny to krwiożercze gałgany.

Podczas restartu wyłowiłam je do miski z krewetkami i zeżarły dwie z nich.

 

:arrow: Przed restartem jeden z bystrzyków padł.

Od początku był słabszy od reszty.

 

:arrow: Nie czyściłam kubła, nie miałam już siły...

Pewnie znajdę tam jeszcze kilka RC i helen.

 

Na koniec, na życzenie ;) standardowo fotospam:

 

Cały baaajzel (z czasem pewnie dojdą jeszcze liście i jakieś graty na dno).

 

1akwarium_zps4780d62b.jpg

 

Jedna z RC/sakur które mi zostały:

 

21of1_zps9748732b.jpg

 

I niektórzy z lokatorów :)

 

Odyn

 

151of1_zpsd2d1f648.jpg

 

61of1_zpsf1b2eaa7.jpg

 

181of1_zpscfd73e01.jpg

 

31of1_zps999b0f28.jpg

 

131of1_zpsa526a28a.jpg

 

Bystrzyki

 

161of1_zps6a92267e.jpg

 

Kiryski

 

Takie małe stworzenie a tyle w nim silnej woli :D

 

171of1_zpse5c2fa40.jpg

 

121of1_zpsc723cdbe.jpg

 

51of1_zpsd4016a9d.jpg

 

Najmniejszemu najciężej zrobić zdjęcie, bo cwaniak błyskawicznie ucieka na widok aparatu.

Mały i jego dziwne "lamparcie" ciapki:

 

101of1_zpsb8700f74.jpg

 

Tu zaś dobrze widać stadny instynkt szkraba o którym kiedyś pisałam.

 

41of1_zpsdc74bdfe.jpg

 

Loricarie

 

111of1_zpse9cafacf.jpg

 

141of1_zpsf6eff5ed.jpg

 

81of1_zps096eb4da.jpg

 

Starość nie radość:

 

91of1_zps2d3e370e.jpg

 

 

Podsumowując, aktualnie:

Flora: microsorium pteropus, sagittaria subulata, cryptocoryne wendtii green, cryptocoryne wendtii brown, pogostemon helferi, hygrophila corymbosa, pistia stratiotes, rzęsa wodna, lucky bamboo, skrzydłokwiat, scindapsus.

Obsada:
:arrow: bojownik, pastel DT
:arrow: 2 x loricaria red,
:arrow: 9 x kirysek pstry
:arrow: 13 x bystrzyk Amandy,
:arrow: 7 x żyworódki Endlera,
:arrow: 8 x RC/sakura,
:arrow: 10 x anentome helena.

 

Dzięki za oglądanie i czytanie :)

Pozdrawiam.

Edytowane przez Luna
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to jest tylko taki bajzel od niechcenia nawrzucany do szkła, to nie umiem sobie wyobrazić, jak by wypadł zbiornik na którym byś pracował tydzień. :eek: 
Kiryski ja dla mnie to cud miód.
Prezes Odyn też pewno robi nie małe wrażenie na żywo.
Czekam na jakichś filmik z nim w roli głównej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaskoczyłaś mnie zupełnie niczym... jedyny plus za to akwa to to, że pływają kiryski, a reszta jest nudna i mało twórcza. Wszystko jakoś tak poukładane jak przy linijce i pytam się gdzie tu miejsce na naturę? Może i dużo pracy w to włożyłaś ale jakoś słabo to widać.

 

Joke :) Akwa jest świetne, a korzenie świetnie się prezentują :) No i moje ulubione kiryski :D Loricarie też są miodne :) Luna masz czuja przy aranżacjach :) Gratuluję :)

Edytowane przez Aisulim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam wszystkim za komentarze i za tak motywujące słowa.

Bardzo mi miło, że szklanka się Wam podoba :)

 

@Krzysiek

Dzięki za poprawną identyfikację czerwonej panienki, dobrze wiedzieć.

Ogólnie w dziedzinie "innych zwierząt akwariowych" krewetki nie są moją mocną stroną...

Co innego ukochane gady i płazy ;) Nadal mam nadzieję, że z czasem uda mi się postawić zbiornik dla tych drugich.

 

@Corvus

Czekam z niecierpliwością na zdjęcia zbiornika, gdy będzie już gotowy. Na pewno stworzysz coś ciekawego.

W swoim sentymencie do bojowników nie jesteś samotny, ja chyba nigdy się z niego nie wyleczę :D Mam dwa bettasy i dalej mi mało...

Co do mikrozorium - te piękne rośliny podarował mi Ahr.

 

@Ahr

Gdyby nie ziele od Ciebie byłby z tego jeden wielki... No nie ważne co :mrgreen:

Nie mam wcale łapy do aranżacji ani tym bardziej cierpliwości, umiem tylko mocno nabałaganić.

 

@Sławek

Dzięki, bettas wciąż rośnie i się zmienia.

Kupiłam go jako małego grzdyla, teraz to kawał ryby. Robi się coraz wyraźniej biały :) taki z niego dziwny pastel, który chyba chciał być opaque, ale coś nie do końca wyszło.

 

@Vataran

[...] zbiornik na którym byś pracował tydzień. :eek:

:mrgreen:

 

Gdybym musiała kombinować nad zbiornikiem tydzień pewnie zeżarłaby mnie wcześniej frustracja... Nie umiem tak, muszę wszystko zrobić od razu, bo inaczej w nieskończoność mówię "Później". Dlatego jedyne co jestem w stanie zrobić to taki chaos.

Uporządkowane akwarium wymaga cierpliwości, a tej mi brakuje.

 

Prezes Odyn też pewno robi nie małe wrażenie na żywo.
Czekam na jakichś filmik z nim w roli głównej.

 

Odyn to rybia wersja Indiany Jonesa ;p Postaram się o jakiś filmik.

Wszystko go interesuje, wszędzie się wciśnie, zawsze podpływa do ręki i dosłownie pcha się przed obiektyw.

W drugim akwarium mam jego całkowite przeciwieństwo o adekwatnym imieniu, Ponury.

Chyba właśnie to najbardziej podoba mi się w bettasach, te ryby mają charakter i są nieprzewidywalne.

 

@Aisulim

Nie mam czuja, mam lenia...

Strach mnie ogarnia na samo wspomnienie nocnego sadzenia trawnika pincetą w 25-tce. Paradoksalnie tutaj układanie wszystkiego zajęło mi mniej czasu niż np. samo wyławianie ryb w pustym szkle :D

 

Co do loricarii to często prowadzą niegroźne sąsiedzkie przepychanki - po koleżeńsku dają sobie ogonami po ryjach albo z dyńki. Nie jest to nic groźnego, aczkolwiek nie wyobrażam sobie tych ryb w baniaku o mniejszej powierzchni dna.

Odnośnie kirysków. Mały rośnie w ekspresowym tempie i wybarwia się coraz ładniej. Pływa wraz ze stadem i straszny z niego żarłok :)

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Luna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to niewiele się zmieniło  :)

 

Ciężko stworzyć coś skrajnie innego z tych samych klocków ;)

Poza tym bardzo możliwe, że za kilka miesięcy akwarium zostanie na długi czas pod opieką moich rodziców. Albo będę musiała je niestety tymczasowo zlikwidować... Dlatego kombinowanie nad zupełnie nową aranżacją/ biotopem/ obsadą na razie byłoby kiepskim pomysłem.

Edytowane przez Luna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...